zachodniopomorskie forum pełnomocników, pracownia pozarządowa

ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM PEŁNOMOCNIKÓW. RELACJA

|WSPÓŁPRACA MIĘDZYSEKTOROWA

Zachodniopomorskie Forum Pełnomocników ds. NGO to wydarzenie, na którym regularnie spotykają się przedstawiciele zachodniopomorskich samorządów odpowiedzialni za współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Forum uroczyście rozpoczęli przedstawiciele organizatorów – Marszałek Woj. Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Łukasz Cieśliński z Pracowni Pozarządowej. Całe wydarzenie prowadziła Magdalena Pieczyńska z UM WZP. Po rozpoczęciu pełnym ważnych słów i wspomnień, nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2017”. Nagrody główne otrzymały Gmina Mielno oraz Gmina Sianów. Wyróżnienia: Gmina Nowogard i Gmina Miejska Wałcz. Jeszcze raz gratulujemy! Po części oficjalnej, odbyła się debata z zaproszonymi gośćmi na temat „Jak współpracować i otwierać się na współpracę”.

Zachodniopomorskie Forum Pełnomocników ds. NGO to platforma integracji i wymiany doświadczeń między urzędnikami pracującymi na rzecz organizacji pozarządowych. Forum stwarza także dostęp do aktualnej wiedzy i bazy dobrych praktyk. Na XI Forum skupiliśmy się na kilku ważnych tematach: Łukasz Cieśliński zapoznał uczestników ze standardami powoływania i funkcjonowania wspólnych zespołów takich jak rdpp, rady seniorów i in. Artur Gluziński kolejny raz zaprezentował pełnomocnikom zasady współpracy finansowej z organizacjami m.in. sprawozdawczości z realizacji zadań. Kamil Bednarz i Monika Widocka pokazali, że budżet obywatelski może być realnym narzędziem budowy lokalnego społeczeństwa obywatelskiego. Marta Makuch zapoznała pełnomocników z praktycznymi aspektami tworzenia centrum organizacji pozarządowych. Zapraszamy na drugą część fotorelacji z Forum.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom oraz przyjaciołom wydarzenia. Już wyczekujemy na następne spotkanie! 🙂

Fot. Jacek Walo
.
.