Pracownia Pozarządowa

STARTUJE NASZ PROJEKT NA RZECZ KOSZALIŃSKICH SPOŁECZNIKÓW

|ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

Pracownia Pozarządowa od osiemnastu lat wspiera koszalińskie stowarzyszenia i fundacje. Niedawno pozyskała środki finansowe dla mieszkańców Koszalina, dzięki którym przeprowadzi intensywne działania na rzecz środowiska społeczników.

Dzięki pozyskanym funduszom mamy szansę przeprowadzić działania, które w innym przypadku zajęłyby nam pięć, a może nawet dziesięć lat – mówi Monika Widocka, autorka i koordynatorka projektu – Przed nami bardzo intensywne miesiące. Sprawimy, że mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do oferty organizacji, stworzymy społecznikom przestrzeń do nawiązywania relacji i współpracy. Chcemy by społecznicy stworzyli silną grupę, która się wspiera. Zapewnimy też wszystkim tym, którzy chcą działać, dostęp do szerokiej gamy najlepszych specjalistów.

Skala projektu jest naprawdę duża. Zaplanowano kilkadziesiąt działań o łącznej wartości ponad pół miliona zł. Czekają nas wydarzenia o różnorodnym charakterze – od dużych, takich jak gala czy trzydniowa konferencja, przez cykle różnorodnych spotkań po projekcje filmów i wyposażenie koszalińskich kawiarni w czasopisma i książki o tematyce obywatelskiej.

Do wspólnej realizacji projektu Pracownia Pozarządowa zaprosiła liderów i liderki z koszalińskich organizacji oraz zaprzyjaźnionych wolotariuszy.

Wierzymy, że warto współpracować, a razem możemy więcej. Każda osoba zaproszona przez nas do współpracy ma doświadczenie w działalności w organizacjach pozarządowych. Łącząc nasze pasje, kompetencje i energię, naprawdę możemy zmieniać nasze miasto – mówi Łukasz Cieśliński, prezes Pracowni Pozarządowej.

Wszystkie informacje na temat projektu i kolejnych wydarzeń dostępne będą na stronie www Pracowni Pozarządowej: www.pracowniapozarzadowa.pl oraz na portalu facebook: facebook.pl/pracowniapozarzadowa

 

Pracownia Pozarządowa