MIASTO NA PRZYKŁAD – CYKL FILMÓW

|PARTYCYPACJA OBYWATELSKA

Wraz ze Stowarzyszeniem Na Przykład rozpoczęliśmy nowe przedsięwzięcie, jakim jest cykl filmów poruszających tematykę miejską, aktywizmu i działalności społecznej. Do naszej inicjatywy dołączyło Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Koszalinie oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna. Wspólnie będziemy Was zapraszać na projekcje filmów będących inspiracją do tego jak aktywnie działać na rzecz swojego miasta.

Pierwszym filmem, jaki zaprezentujemy będzie „Obywatelka Jane. Walka o miasto”.

Obywatelka Jane, czyli Jane Jacobs, należała do najbardziej dociekliwych i niepokornych umysłów Ameryki. Uważała, że naturalnym środowiskiem ludzkości jest miasto i to w mieście należy szukać rozwiązania wszystkich problemów współczesnej cywilizacji. Zbyt lewicowa dla prawicy, zbyt prawicowa dla lewicy, zamiast doktryn kierowała się zdrowym rozsądkiem i empiryczną obserwacją. Dyskutujemy o tym, czego dziś możemy się nauczyć od bohaterki filmu – pisarki, dziennikarki, ikony ruchów miejskich, autorki głośnej książki „Śmierć i życie miast Ameryki”.

Po projekcji zapraszamy na dyskusję z udziałem zaproszonych gości. O następnych projekcjach będziemy informować na bieżąco.

Miejsce spotkania: Koszalińska Biblioteka Publiczna, 25.10 (Czwartek) o godz. 16:45.

Zapraszamy do rozmowy o naszym mieście.
Do zobaczenia!

.

Działanie współfinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich