WSPÓLNIE ŚWIĘTUJMY NIEPODLEGŁOŚĆ. ZAPROSZENIE

|ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

W związku ze zbliżającymi się obchodami 100-lecia Niepodległości Polski wraz z innymi koszalińskimi organizacjami przygotowujemy wiele atrakcji upamiętniających tę rocznicę.

Do naszej akcji dołączyło Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział Koszalin i Archiwum Państwowe w Koszalinie, które 11 listopada nie tylko szykują wiele atrakcji, ale także zapraszają w swoje progi inne organizacje.

Podczas wspólnego świętowania w Archiwum będą z nami: Klasyczny Koszalin i jego pojazdy, Fundacja „Zdążyć z Miłością” organizująca wykład oraz namiot z atrakcjami, Związek Piłsudczyków RP szykujący małą inscenizację, Hufiec Ziemi Koszalińskiej ZHP, który uraczy nas śpiewem i ogniskiem. Polski Czerwony Krzyż Koszalin organizuje swoje stoisko i ciepłe napoje. Będzie też z nami Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Perun” oraz Akcja Katolicka częstująca ciepłą strawą i przeprowadzająca zbiórkę na rzecz Filipa. Pracownia Pozarządowa dzielić się będzie pozytywną energią w swoim namiocie.

K.S.R. „Roweria” w ramach naszego świętowania organizuje dwa fantastyczne rajdy: 10 listopada: 100 rowerowych kilometrów na 100-lecie Niepodległej oraz 11 listopada Rajd Niepodległości, którego meta będzie w Archiwum Państwowym. Wieczorem 11 listopada dzięki Hufiec Ziemi Koszalińskiej ZHP zapłoną Ptaki Hasiora! Dużo wydarzeń organizuje Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Perun” – 10 listopada duże widowisko na terenie Koszalińska Kolej Wąskotorowa, a 11 listopada wystawę wspólnie z Stowarzyszeniem Historyczno-Eksploracyjnym Odkrywcy w Koszalinie. BIEGNIJMY.pl rozważa organizację biegu z motywem przewodnim dotyczącym Niepodległości. W ramach obchodów, 10 listopada Fundacja „Zdążyć z Miłością” organizuje Koncert Charytatywny Golec UOrkiestra. Tego samego dnia Stowarzyszenie VivaMY organizuje wieczór „Wyśpiewane 100-lecie Niepodległości przez Seniorów”. Stowarzyszenie IKAR planuje tradycyjnie złożyć wieńce pod pomnikiem. Międzyszkolny Klub Sportowy Znicz organizuje tematyczne zawody pływackie.

Dołączyło też do nas też do nas Miasto Koszalin – zdecydowało się przeznaczyć otrzymaną od Urzędu Marszałkowskiego Woj. Zachodniopomorskiego nagrodę 5.000 zł za współpracę z organizacjami na wsparcie naszej akcji. Dzięki temu możemy udzielić minigrantów by wspomóc pomysły organizacji na świętowanie 100-lecia Niepodległości!
.

Pragniemy zachęcić lokalne organizacje do włączenia się w przygotowywanie koszalińskich obchodów tego święta w celu budowania wzajemnej przyjaźni i współpracy, dlatego serdecznie zapraszamy chętne osoby na nasze zebranie organizacyjne – spotykamy się w poniedziałek 22 października w czytelni Archiwum Państwowego w Koszalinie o godz. 17:00.

 

Akcja jest współfinansowana ze środków Miasta Koszalina, Pracowni Pozarządowej oraz Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.