RANDKI Z WOLONTARIATEM. DZIĘKUJEMY SENIOROM ZA SPOTKANIE!

|ORGANIZACJE POZARZĄDOWE, Wolontariusze

Z okazji Dnia Babci i Dziadka postanowiliśmy pokazać seniorom jak są dla nas ważni i przygotowaliśmy dla nich wykład oraz spotkanie z wolontariatem.
23 stycznia odbył się dla ponad setki słuchaczy i słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Politechnice Koszalińskiej wykład o możliwościach aktywnego włączania się w sprawy lokalne. Wolontariat w organizacji pozarządowej? A może wspólne tworzenie projektu do Budżetu Obywatelskiego? Wsparcie zbiórki na cmentarzu czy przekazanie 1% podatku? To tylko kilka z wielu możliwości aktywnego działania na rzecz innych.
Przed wykładem wspólnie z kilkoma koszalińskimi organizacjami zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych na randkę. Randkę z wolontariatem! Szybkie rozmowy, ale treściwe i przyjazne pozwalały seniorom zapoznać się z naszymi działaniami i możliwościami pracy wolontarystycznej. My z kolei mogliśmy lepiej poznać ich potencjał i oczekiwania. Kontakty zostały nawiązane, teraz trzymamy kciuki aby przerodziły się w trwałe więzi wzajemnej współpracy. Były z nami dzisiaj: Fundacja „Zdążyć z Miłością”, Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu oraz Stowarzyszenie VivaMY.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólne spotkanie!

.

.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Zrealizowane w ramach prowadzenia Centrum Organizacji Pozarządowych w Koszalinie
zadania współfinansowanego ze środków Miasta Koszalina