AKTYWIZUJEMY MŁODZIEŻ!

|PARTYCYPACJA OBYWATELSKA

Jak jest minimalny wiek, w którym możesz rozpocząć aktywność społeczną? Ten, który masz w chwili, kiedy zaczniesz myśleć o takiej aktywności!

Ta prosta prawda była jedną z głównych myśli, jakie pojawiły się podczas wczorajszego spotkania z młodzieżą w Białogardzie.

Pracownia rozpoczęła partnerską współpracę z Sekretariatem ds. Młodzieży Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, w ramach której rozmawiamy z młodymi ludźmi z naszego regionu o demokracji – o możliwościach aktywnego działania, o wartościach, o ich prawach wynikających z ustaw, z Konstytucji. Nie analizujemy przepisów, tylko właśnie rozmawiamy, dzielimy się wskazówkami, podpowiadamy rozwiązania.

Wczorajsze spotkanie w Białogardzie było również okazją do rozmowy z kilkoma zaproszonymi gośćmi (Emilia Bury – Burmistrz Białogardu, Małgorzata Ludwiczek – Kierownik Sekretariatu ds. Młodzieży oraz Jerzy Kotlęga – Pełnomocnik Marszałka Województwa ds. Edukacji). Goście opowiadali o początkach swojej aktywności samorządowej, zastanawialiśmy się wspólnie nad istniejącymi obecnie barierami w rozwijaniu aktywności młodzieży.

Trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy uczestników i uczestniczek dzisiejszego spotkania!

 

Udostępnij post na Facebooku: