ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH ZA NAMI! FOTORELACJA.

|ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

Kolejne Zachodniopomorskie Forum Organizacji Pozarządowych za nami!

W ostatni weekend spotkaliśmy się w Kołobrzegu żeby przez dwa dni ładować swoje pozarządowe akumulatory. Forum znowu okazało się bardzo potrzebnym (niezbędnym? 🙂 ) wydarzeniem dla organizacji z regionu.

Ponad 120 uczestniczek i uczestników, 80 organizacji z całego województwa, 13 prowadzących, warsztaty, prezentacje, dyskusje, spotkania, prace plastyczne… to wszystko było naszym udziałem od piątkowego południa, do sobotniego obiadu.

Rozmawialiśmy o prawach obywatelskich (Szymon Osowski) i o wzmacnianiu aktywności samych organizacji (Łukasz Cieśliński); o znaczeniu promocji i budowaniu wizerunku (Anna Kornacka i Łukasz Kowalik) oraz o niezbędnej dla organizacji znajomości przepisów prawnych (Piotr Sobeyko-Bejnarowicz).

Pokazywaliśmy dobre praktyki we współpracy z samorządem (Robert Grabowski), a także przykłady działań kilku aktywnych i nagradzanych organizacji (Teresa Rysztak, Bogdan Andziak i Michał Bieliński).

Był czas również na bardziej podstawowe tematy, czyli fundusze. O ofercie i środkach Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego opowiadała Magda Pieczyńska, natomiast o sposobach i technikach pozyskiwania środków od osób prywatnych opowiadał Robert Kawałko, który przyjechał do nas aż z Krakowa.

Między tymi wszystkimi warsztatami i wystąpieniami był czas na warsztat motywacyjny związany z osiąganiem celów życiowych i zawodowych (Arek Matyja) oraz rozwijanie swoich zdolności plastycznych przy samodzielnym tworzeniu plakatów promujących organizacje uczestniczące w Forum.

Arkadiusz Matyja Pracownia Pozarządowa Zachodniopomorskie forum Organizacji Pozarządowych

Wydarzenie było prowadzone przez: Monikę Widocką i Łukasza Cieślińskiego.
Fotografował dla nas Jacek Walo.

Forum było, jak zwykle, okazją do pozyskania nowych kontaktów, poszerzenia swojej wiedzy, do rozmów we wspólnym gronie, dzielenia się swoimi sukcesami i planami.

Ile z tego wszystkiego zostanie w uczestniczkach i uczestnikach – czas pokaże, ale mamy nadzieję, że efekty będą już niebawem widoczne w naszych działaniach i nowych pomysłach!

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo, za aktywność a prelegentom – za przekazaną wiedzę, energię i podpowiedzi przydatne w naszej codziennej działalności!

       

 

Udostępnij post na Facebooku: