IV ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM RAD SENIORÓW – FOTORELACJA!

|PARTYCYPACJA OBYWATELSKA

To były 3 dni, wypełnione najwyższej jakości wiedzą, integracją i morzem inspiracji. Udało nam się zaprosić najlepszych specjalistów z całej Polski! Wszystko to by wesprzeć zachodniopomorskich przedstawicieli rad seniorów!

Przypomnijmy, Zachodniopomorskie Forum Rad Seniorów to jedyne na Pomorzu Zachodnim wydarzenie tego typu. Zainicjowane i realizowane przez Pracownię Pozarządową. Niezwykle potrzebne dla rozwoju rad seniorów w naszym województwie.

Było z nami aż 20% wszystkich działaczy rad seniorów z naszego województwa! Na wydarzeniu poruszyliśmy niezwykle istotne tematy, których znajomość jest ważna dla prawidłowego i efektywnego funkcjonowania rady seniorów.

Rozpoczęliśmy od znaczącego tematu jakim są konsultacje społeczne. Łukasz Cieśliński, w pigułce pokazał jak najefektywniej rada seniorów może włączyć się w konsultacje. Następnie, Szymon Osowski, prezes Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, podczas wykładu i warsztatów zdradził uczestnikom jak prawo umożliwia realizację marzeń! Dużo ważnej wiedzy i odpowiedzi na trudne pytania. Maria Lauryn, liderka z Podlasia, niezwykle doświadczona w działaniach lokalnych i ogólnopolskich na rzecz seniorów, pokazała uczestnikom morze możliwości działań rad seniorów. Małgorzata Kuncewicz zapoznała seniorów z lokalnymi i ogólnopolskimi źródłami dofinansowania inicjatyw senioralnych, a także przedstawiła zasady tworzenia projektów na przykładzie wniosku do Programu Społecznik. Swoją wiedzą podzielili się również nasi goście z Krakowa – Łukasz Salwarowski i Marek Pilch – inicjatorzy i realizatorzy licznych przedsięwzięć takich jak Ogólnopolska Karta Karta Seniora, Gmina Przyjazna Seniorom, Gazeta Głos Seniora i in.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i prelegentom! Wspólnie zrobiliśmy coś ważnego i pięknego! 🧡

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotował dla nas Jacek Walo.

 

 

Udostępnij post na Facebooku: