PROJEKCJA FILMU „PIXADORES” – MIASTO NA PRZYKŁAD

|PARTYCYPACJA OBYWATELSKA

Serdecznie zapraszamy na kolejny seans filmowy z cyklu „Miasto na Przykład”!

⭐ Już 27 listopada o godzinie 16:45 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy pl. Polonii 1 w Koszalinie odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Pixadores” w reżyserii Amira Escandari.

Film przedstawia czterech młodych mężczyzn zamieszkujących biedne dzielnice São Paulo, którzy odnaleźli własną drogę krytyki otaczającej ich rzeczywistości. Poprzez street art mają nadzieję zostawić po sobie ślad i zmienić postrzeganie codzienności przez resztę mieszkańców miasta. Dokumentaliści odkrywają ułamek życia młodych ludzi, którzy poprzez graffiti wyrażają siebie ukazując istotne problemy społeczeństwa.

Po projekcji zapraszamy na dyskusję z naszymi gośćmi:

Katarzyna Koperkiewicz – przez lata związana z Fundacją #Kultura i Galerią Scena. Kuratorka i współorganizatorka Koszalińskich Targów Sztuki i Dizajnu 2015-2017. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Koszalina w dziedzinie „Ochrona, upowszechnianie i promocja kultury 2016”. Od 2009 roku wokalistka punk rockowego zespołu Baraka Face Junta. Lokalna animatorka kultury, zafiksowana miłośniczka ekologii i wielka przyjaciółka zwierząt, weganka.

Łukasz Waberski – założyciel pracowni kreatywnej Dobry Sztos, twórca grafik, ilustracji, okładek płyt i magazynów, plakatów oraz systemów identyfikacji wizualnej w kraju i za jego granicami. Założyciel i członek Fundacji #Kultura oraz miastotwórczego stowarzyszenia Na przykład, organizator Koszalińskich Targów Sztuki i Dizajnu. Aktualnie Head of Design w agencji Wypisz-Wymaluj.

Spotkanie poprowadzi Mateusz Prus – dziennikarz, działacz społeczny, organizator kultury. Członek Stowarzyszenia Na Przykład i kolektywu Most Blunted. Pomysłodawca i koordynator Good Vibe Festival. Kolekcjoner płyt muzycznych. Interesuje się przestrzenią publiczną i sztuką ulicy.

Jesteśmy pewni, że będzie to fantastyczne spotkanie poruszające temat nadal nieco kontrowersyjnej sztuki street artowej jaką jest graffitti. Do zobaczenia! 🧡

🔸

Cykl seansów „Miasto na przykład” ma na celu przybliżenie zainteresowanym mieszkańcom Koszalina dobrych praktyk z zakresu zarządzania przestrzenią miejską i jej zmianami. Na bazie praktyk z całego świata poznajemy uniwersalne zasady dotyczące tego jak możemy kształtować i rewitalizować miasto. Seanse realizowane są wspólnie przez Stowarzyszenie Na Przykład, Pracownię Pozarządową, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Koszalińską Bibliotekę Publiczną.

 

.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Realizowane w ramach prowadzenia Centrum Organizacji Pozarządowych w Koszalinie
zadania współfinansowanego ze środków Miasta Koszalina

 

Udostępnij post na Facebooku: