fop_front

Forum Organizacji Pozarządowych to cykliczne, największe spotkania zachodniopomorskich organizacji pozarządowych. Pracownia Pozarządowa organizuje Forum wspólnie z Województwem Zachodniopomorskim, łącząc doświadczenie i potencjał z Wydziałem Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

Na Forum organizacje spotykają się by wspólnie zdobywać nową wiedzę oraz wymieniać się swoimi doświadczeniami. Forum odgrywa także ważną rolę w budowaniu wspólnej tożsamości sektora pozarządowego w naszym województwie. Umożliwia także szybszy rozwój organizacji dając dostęp do wysokiej jakości specjalistów oraz najnowszych informacji.

DSC_8386

Zachodniopomorskie Forum Organizacji Pozarządowych to idea bardzo prosta – miejsce dla wszystkich zainteresowanych podmiotów do wzajemnej integracji, dzielenia się doświadczeniami, uczenia się nowych kompetencji i pozyskiwania wiedzy jak działać jeszcze bardziej efektywnie. To nie kolejne szkolenie czy konferencja, ale wydarzenie będące motorem do dalszej codziennej aktywności, do naładowania swoich pozarządowych baterii.

Forum to również idea świeża: pierwsze odbyło się dwa lata temu, w czerwcu 2014 roku. Podczas dwudniowego wydarzenia ponad 100 przedstawicieli organizacji z całego województwa dyskutowało, bawiło się i uczyło, pokazując że sektor pozarządowy, jakkolwiek mocno zróżnicowany na co dzień w swoich obszarach działań, ma wiele wspólnych cech, oczekiwań, tematów do dyskusji i problemów do rozwiązania.
.
W ubiegłym roku Forum nie odbyło się jako jedno wyodrębnione wydarzenie. Jednak jego idea była realizowana poprzez kilka oddzielnych spotkań dla organizacji, o zasięgu wojewódzkim.

W tym roku Forum znowu zaistniało jako jednodniowe spotkanie, łącząc charakter edukacyjny, informacyjny jak i integracyjny, dając uczestnikom możliwość swobodnej wymiany doświadczeń i zapoznania się z ważnymi dla sektora pozarządowego sprawami i problemami. II Zachodniopomorskie Forum Organizacji Pozarządowych odbyło się 21 czerwca w Koszalinie.

fip4

CZYTAJ AKTUALNOŚCI Z KATEGORII „ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH”.