logo_forum

To kolejna idea, cykl wydarzeń, podobnie jak fora organizacji pozarządowych. Kolejne połączenie edukacji, wymiany doświadczeń, integracji, tyle że wśród osób zajmujących się w samorządach współpracą z organizacjami pozarządowymi. Kolejny przykład na to, że można spotykać się i czerpać korzyści z wspólnych warsztatów, zabaw, paneli i rozmów, niezależnie od tego z jakiej wielkości gminy się pochodzi czy jak długo zajmuje się tematyką sektora pozarządowego.

W odróżnieniu jednak od Forum Organizacji Pozarządowych, Forum Pełnomocników ma dużo dłuższą tradycję. Od roku 2011 zorganizowanych zostało już 9 Forów, w których wzięło udział około 1.200 osób. Od czterech lat spotkania dla pełnomocników Pracownia Pozarządowa organizuje wspólnie z Wydziałem Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, działając na podstawie formalnego porozumienia o partnerskiej współpracy.

Podobnie jak w przypadku Forum Organizacji Pozarządowych, bardzo cenimy sobie tę współpracę, możliwość wymiany doświadczeń i poznawania specyfiki działalności strony samorządowej. W naszej opinii jest to również dobry przykład na potwierdzenie ogólnej tezy o możliwości oraz korzyściach ze współpracy międzysektorowej (samorządowo-pozarządowej).

W bieżącym roku, we wrześniu odbyło się jubileuszowe, X Forum Pełnomocników. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i specjalistom. Do zobaczenia.
.

DSC_7725