XIII ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM PEŁNOMOCNIKÓW DS. NGO – FOTORELACJA

|PARTNERSKIE SAMORZĄDY, WSPÓŁPRACA MIĘDZYSEKTOROWA

9 – 10 maja w kołobrzeskim Hotelu Baltic Plaza odbyło się XIII Zachodniopomorskie Forum Pełnomocników ds. NGO. Za nami niezwykle efektywny czas pełen zdobywania wartościowych informacji i nawiązywania nowych relacji.

 

.Zaczęliśmy od jawności – Szymon Osowski zaprezentował aktualny stan prawny związany z informacją publiczną, jej udostępnianiem i wnioskowaniem.

W sesji warsztatowej omawiane były trzy tematy. O sposobach komunikacji samorządów z organizacjami uczestniczki Forum dyskutowały z Łukaszem Cieślińskim. Zastanawialiśmy się wspólnie jakie narzędzia dialogu i komunikacji wdrażać, jak informować się wzajemnie o swoich pomysłach i działaniach.
Z kolei Magdalena Pieczyńska prezentowała zasady tegorocznej edycji Programu Społecznik, zachęcając i analizując możliwości aktywizacji organizacji i grup nieformalnych z terenu naszych zachodniopomorskich samorządów.
Szymon Osowski prowadził trzeci warsztat, gdzie skupił się na trzech narzędziach współpracy finansowej (obok konkursów ofert), tj: na inicjatywie lokalnej, budżecie obywatelskim oraz funduszu sołeckim.
.
Ostatnią częścią pierwszego dnia Forum było uroczyste rozstrzygnięcie konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2019” z udziałem Jarosława Rzepy – Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Janusza Gromka – Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Relację z tej części opiszemy w oddzielnym poście.
Po kolacji nie zabrakło czasu na integracyjne spotkanie przy kawie i cieście.
🔸🔸🔸
Drugi dzień Forum rozpoczął się od przypomnienia Modelu współpracy administracji publicznej i organizacji – narzędzia pokazującego w sposób systemowy całość relacji między obiema stronami i najciekawsze metody budowania wzajemnych relacji. Monika Widocka i Łukasz Cieśliński zorganizowali przy tej okazji minikonkurs (z nagrodami!), w którym omawialiśmy najbardziej efektywne ale też też najrzadziej wykorzystywane narzędzia współpracy.
Ostatnia, ale zarazem najdłuższa część tegorocznego Forum poświęcona była na spotkanie z Arturem Gluzińskim, czyli nowym wzorom ofert, umów i sprawozdań. Jak zwykle, ta część spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i wielką liczbą pytań uczestniczek i uczestników.
Fotografował dla nas Jacek Walo.
Udostępnij post na Facebooku: