WOLONTARIAT JEST WAŻNY! RELACJA ZE SZKOLEŃ

|PARTYCYPACJA OBYWATELSKA

W sobotę 30 listopada w naszym Centrum Organizacji Pozarządowych spędziliśmy niezwykle produktywnie! Odwiedziły nas Katarzyna Michalak oraz Ewelina Sobecka ze Stowarzyszenia Polites, aby porozmawiać o wolontariacie – z perspektywy koordynatora oraz z perspektywy wolontariusza.

Pierwsze szkolenie, dla koordynatorów wolontariatu, traktowało o tym jak zadbać o wszelkie kwestie formalno – prawne, co zrobić, aby wolontariat w naszej organizacji się kręcił, jak pozyskiwać wolontariuszy, jak z nimi rozmawiać oraz jak o nich dbać! 🙂

Na szkoleniu dla wolontariuszy rozmawialiśmy o istocie kompetencji wolontariuszy, o zasadach wolontariatu, o tym w jaki sposób można wesprzeć organizację oraz o prawach jakie przysłuchują wolontariuszom.

Jako organizacje pozarządowe doskonale wiemy, że wolontariat jest niezwykle ważny, a wolontariusze są wspaniałym źródłem pozytywnej energii, tak niezbędnej w naszych działaniach. My z kolei staramy się zapewnić wolontariuszom owocny czas wypełniony atrakcyjną aktywnością oraz podziękować im za ich wkład i uśmiech podczas organizacji wydarzeń.

Dziękujemy koordynatorom i wolontariuszom za wspólnie spędzony czas!

Szkolenie współfinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Realizowane w ramach prowadzenia Centrum Organizacji Pozarządowych w Koszalinie
zadania współfinansowanego ze środków Miasta Koszalina

 

Udostępnij post na Facebooku: