PROJEKCJA FILMU „DUCH BAUHAUSU” – MIASTO NA PRZYKŁAD

|PARTYCYPACJA OBYWATELSKA

Serdecznie zapraszamy Was na ostatni już seans filmowy z cyklu Miasto Na Przykład!

Tym razem proponujemy Wam projekcję, traktującą o historii powstałego sto lat temu nurtu w sztuce, którego twórcy mieli na celu nie tylko stworzenie sztuki dla sztuki, ale przede wszystkim udoskonalanie otaczającego ich świata poprzez łączenie sztuki, rzemiosła i technologii.

Film opisuje porywającą historię Bauhausu: projektu, jego porażki i późniejszego powrotu społecznej utopii. Opowiada też historię współczesnych artystów, naukowców i architektów, którzy w analizach obecnych wyzwań odnoszą się do dorobku Bauhausu. W ten sposób historia tej niezrealizowanej architektonicznej utopii z wieloma ekscytującymi nawiązaniami otwiera się przed nami, jednocześnie zadając tak ważne w dzisiejszych czasach pytania: jak chcemy żyć i w którą stronę zmierzamy?

Gościem, który wprowadzi nas do temat będzie Piotr Śmierzewski, absolwent Politechniki Gdańskiej, studiował również w szkole architektury Uniwersytetu Stanu Oklahoma, doświadczenie zdobywał w pracowniach niemieckich. Współtwórca Biblioteki Akademickiej w Katowicach – obiektu, który znalazł się pośród dwunastu najlepszych budynków powstałych w XXI w.

Zapraszamy już 11 grudnia 2019, godz. 16:45 do Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Polonii 1 w Koszalinie.

Do zobaczenia! 🧡

Wydarzenie na Facebooku – LINK

🔸

Cykl seansów „Miasto na przykład” ma na celu przybliżenie zainteresowanym mieszkańcom Koszalina dobrych praktyk z zakresu zarządzania przestrzenią miejską i jej zmianami. Na bazie praktyk z całego świata poznajemy uniwersalne zasady dotyczące tego jak możemy kształtować i rewitalizować miasto. Seanse realizowane są wspólnie przez Stowarzyszenie Na Przykład, Pracownię Pozarządową, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Koszalińską Bibliotekę Publiczną.

.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Realizowane w ramach prowadzenia Centrum Organizacji Pozarządowych w Koszalinie
zadania współfinansowanego ze środków Miasta Koszalina
Udostępnij post na Facebooku: