WIĘCEJ CZASU NA PRZYGOTOWANIE SPRAWOZDAŃ!

|ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa przesunięto w tym roku terminy związane z obowiązkami sprawozdawczymi dla organizacji pozarządowych.

Zapewne już słyszeliście o wydłużeniu o 3 miesiące terminu na złożenie CIT-8 w Urzędach Skarbowych. Natomiast terminy pozostałych obowiązków sprawozdawczych zostały oficjalnie zmienione Rozporządzeniem Ministra Finansów, które weszło w życie… wczoraj.

Być może część z Was nie czekając na oficjalne zmiany już poradziła sobie z przygotowaniem sprawozdania bądź CIT-8; ci, którzy tego nie zrobili – zapoznajcie się z nowymi terminami:

  • Dla przypomnienia – CIT-8 normalnie jest sporządzany i przesyłany do US do końca marca. W tym roku termin ten został przesunięty: dla większości organizacji jest to 31 lipca (organizacje, dla których przychody z działalności pożytku publicznego stanowiły w ub. roku co najmniej 80% wszystkich przychodów). Jeśli jednak organizacja prowadziła działalność gospodarczą, termin ten jest wydłużony do 31 maja.
  • Sprawozdanie finansowe – tu okres przedłużenia wynosi 3 miesiące. Przeważająca większość organizacji ma ustalony rok obrotowy styczeń-grudzień, dla nich więc nowym terminem sporządzenia i podpisania sprawozdania finansowego za 2019 rok będzie 30 czerwca. Odpowiednio zmienia się również termin zatwierdzenia sprawozdania – będzie to 30 września br.

 

W razie pytań lub wątpliwości – piszcie:

hwalo@pracowniapozarzadowa.pl lub lcieslinski@pracowniapozarzadowa.pl.

Treść rozporządzenia w linku.

.

 Centrum Organizacji Pozarządowych jest współfinansowane z budżetu Miasta Koszalina oraz ze środków otrzymanych z Województwa Zachodniopomorskiego.
Udostępnij post na Facebooku: