KOSZALIN DLA POKOJU – RELACJA

Wczoraj, 22 marca zebraliśmy się na Rynku Staromiejskim, aby okazać solidarność z Ukrainą, jej mieszkankami i mieszkańcami. Po raz kolejny udowodniliśmy, że Koszalin to miasto, w którym działają wspaniałe organizacje pozarządowe pełne ludzi mających dobre serca.

Pod hasłem KOSZALIN DLA POKOJU kryje się piękna idea wspólnoty, życzliwości i wsparcia dla drugiego człowieka. Wczorajsze spotkanie pełne wzruszeń, słów otuchy i śpiewu dzieci niosło za sobą przesłanie o tym, że jesteśmy gotowi przyjąć i zaopiekować się potrzebującymi.

„Pomagajmy odpowiedzialnie, mądrze, celowo. W sposób przemyślany, mierząc siły na zamiary. Służąc pomocą, a nie czyniąc z niej oręża godności narodu. Dla Ukrainek i Ukraińców jesteśmy ratownikami. Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy wyciągnąć do nich rękę. Ważne są gesty, bliskość, zrozumienie. Czasami przytulenie człowieka ma moc większą od wszystkich medykamentów. „

Powyższy cytat jest fragmentem bardzo ważnego apelu odczytanego przez Bartosza Zabrockiego, przedstawiciela TPD. Działając pomocowo doskonale wiemy, że nie tylko zbiórki pieniężne czy rzeczowe są niezwykle ważne, ale również dobre słowo i życzliwość mają niezwykłe znaczenie. Pomagajmy rozważnie i z uśmiechem, aby nasi goście z Ukrainy czuli się w pełni zaopiekowani. Dbajmy również o siebie, aby mieć siłę dla innych.

Gratulujemy organizatorom: Związek Ukraińców w Polsce Об’єднання Українців у Польщі, Українці Кошалін товариство Майстерня / Majsternia Koszalin, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie i Fundacja „Zdążyć z Miłością”🧡

 

Wydarzenie uwiecznił Marcin Golik.

 

.

Udostępnij post na Facebooku:
fb-share-icon