To był wyjątkowy dzień pełen życzliwości, radości i wspólnego świętowania. Tegoroczne obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Koszalinie zgromadziły wielu uczestników, którzy razem pokazali, jak ważne są otwartość, szacunek i integracja.
Miasto wypełniło się zielonym kolorem – symbolem solidarności i wsparcia. W programie nie zabrakło licznych atrakcji i stoisk, wspólnego pochodu ulicami Koszalina oraz green flash mobu, który stworzył niezwykłą atmosferę i pokazał siłę wspólnego działania.
Szczególnym elementem wydarzenia było wspólne ozdabianie autobusu odciskami dłoni uczestników. Ten wyjątkowy autobus będzie teraz przemierzał ulice naszego miasta, przypominając mieszkańcom o idei akceptacji, godności i obecności osób z niepełnosprawnością intelektualną w życiu społecznym.
Serdecznie gratulujemy Polskiemu Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koszalinie oraz wszystkim uczestnikom stworzenia tak pięknego i wartościowego wydarzenia. To był dzień pełen pozytywnej energii, wzruszeń i prawdziwej wspólnoty.









Działania współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Miasta Koszalina
Działania współfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030 oraz Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030

