Spotkaliśmy się z Sebastian Tałajem – Zastępcą Prezydenta Koszalina d/s Społecznych by porozmawiać o potrzebach osób aktywnych w wieku 60+. W spotkaniu wzięliśmy udział wspólnie jako przedstawiciele 22 organizacji i instytucji, które podpisały porozumienie o współpracy na rzecz osób starszych w Koszalinie.
Zaprezentowaliśmy władzom wyniki naszych wspólnych półrocznych działań i badań oraz wypływające z nich ważne postulaty.
Podczas naszych badań okazało się, że największymi barierami uczestnictwa w życiu miasta wskazywanymi przez osoby starsze są brak toalet i brak ławek na trasie między domem a instytucją. Jednocześnie seniorzy wyrażali potrzebę rozwoju oferty zajęć kulturalnych, sportowych i społecznych dla osób 60+.
Postulaty, które dziś wspólnie przedstawiliśmy władzom Miasta Koszalina:
Spotkanie stanowiło również ważny moment nawiązania dialogu i jeszcze ściślejszej współpracy między organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi i władzami miasta. Wspólnie chcemy dążyć do tego, by Koszalin stał się jeszcze bardziej przyjaznym i dostosowanym do potrzeb seniorów miastem, w którym osoby 60+ będą mogły czuć się w pełni zaangażowane, doceniane i wspierane.
To ważne, żebyśmy wspólnie tworzyli miasto przyjazne dla osób starszych i ich aktywności.







