Konkurs Koszaliński Lider NGO jest inicjatywą, dzięki której wspólnie z Miastem Koszalinem pragniemy podziękować organizacjom pozarządowym za działalność na rzecz mieszkańców i mieszkanek naszego miasta.

Udział organizacji w konkursie jest możliwością zdobycia nagrody, tytułu Lidera NGO jak również dobrym sposobem na promocję swojej organizacji i realizowanych przez nią działań.

Z roku na rok liczba NGO zgłaszających swoje inicjatywy w Konkursie rośnie. Jesteśmy niebywale dumni, iż społecznicy i społeczniczki zgłaszają tak wiele wspaniałych inicjatyw: i tych małych i tych większych. Dla nas każda inicjatywa jest niezwykle cenną, ponieważ nawet najmniejsza jest znakiem tego, że pragniemy zmieniać swoje otoczenie, chcemy działać lokalnie i mamy chęć do tworzenia przyjaznego dla mieszkańców i mieszkanek miasta. Z tego powodu serdecznie zachęcamy, aby organizacje pozarządowe zgłaszały do konkursu swoje inicjatywy realizowane na terenie Koszalina  niezależnie od skali i zasięgu.

  Za nami aż osiem edycji konkursu:

W 2014 roku zwycięską organizacją okazało się Stowarzyszenie SFX, organizator imprezy biegowej Nocna Ściema.

W 2015 roku statuetka i miano Koszalińskiego Lidera NGO trafiły do Fundacji Zdążyć z Miłością za inicjatywę mieszkania chronionego dla samotnych, bezdomnych matek z małoletnimi dziećmi.

Tytuł Koszalińskiego Lidera NGO w roku 2016 otrzymało Koszalińskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne za Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja.

W 2017 roku zwyciężyło Stowarzyszenie Mama w Mieście Koszalin z inicjatywą „Wsparcie dla Rodziny”. Przyznano także nagrodę w kategorii Debiut NGO: Stowarzyszenie TRIO BASKET KOSZALIN oraz nagrody w kategorii Honorowy Lider NGO, które otrzymały Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Odział Okręgowy Koszalin oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie. Pełne wyniki zeszłorocznej edycji dostępne są tu.

W 2018 roku tytuł Koszalińskiego Lidera NGO zdobyło Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koszalinie za inicjatywę „Samodzielność – moja przyszłość”. Pełne wyniki edycji 2018 dostępne są tutaj.

W 2019 roku Koszalińskim Liderem NGO zostało Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia za inicjatywę „Dom otwarty dzień i noc”. Pełne wyniki edycji 2019 możecie sprawdzić tutaj.

W 2020 roku zwyciężył Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża Oddział Rejonowy Koszalin za inicjatywę: „II Zachodniopomorskie Manewry Ratownictwa Koszalin 2019”. Pełne wyniki edycji 2019 możecie sprawdzić tutaj.

W 2021 roku zwyciężyło Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie za zrealizowanie inicjatywy „Utworzenie przedszkola przyjaznego dzieciom”. Pozostałe wyniki możecie zobaczyć tutaj.

 

Konkurs zrealizowany w ramach prowadzenia Centrum Organizacji Pozarządowych w Koszalinie zadania współfinansowanego ze środków Miasta Koszalina

.