9 lat temu powstała idea Koszalińskiego Dnia Organizacji Pozarządowych – święta wszystkich aktywnych mieszkańców, którzy na co dzień zmieniają świat wokół siebie.
7 października po raz kolejny odbyła się uroczysta Gala z okazji tego święta, podczas której przypominaliśmy najważniejsze wydarzenia z życia sektora pozarządowego i nagradzaliśmy najlepsze inicjatywy pozarządowe.
W trakcie Gali rozstrzygnięto konkurs Koszaliński Lider NGO 2022, a w jego tegorocznej edycji laureatami zostali:
- Fundacja Bassfest – w kategorii Koszaliński Debiut NGO 2022,
- Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych IKAR – w kategorii Koszaliński Honorowy Lider NGO 2022 oraz
- Fundacja Zdążyć z Miłością, które zostało laureatem w kategorii Koszaliński Lider NGO 2022.
Niezapomnianych wrażeń dostarczył blisko 500 społecznikom i społeczniczkom występ Urszuli Dudziak, która w swoim autorskim występie przeplatanym piosenkami dzieliła się historiami ze swojego życia i motywowała do aktywności i wytrwałości.
W tym roku Koszaliński Dzień Organizacji Pozarządowych po raz kolejny stał się również częściowo „Zachodniopomorskim” – dzięki zaangażowaniu się Województwa Zachodniopomorskiego we współpracę przy organizacji Gali gościliśmy na niej również przedstawicieli i przedstawicielki organizacji z terenu naszego województwa.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom Gali za wspaniałą atmosferę i spotkanie!
Poniżej fotorelacja z Gali.

Wydarzenie współfinansowane ze środków trzymanych z budżetu Miasta Koszalina oraz współorganizowane przez Województwo Zachodniopomorskie


