16 maja mieliśmy przyjemność gościć delegację z fińskiego miasta partnerskiego Koszalina – Seinäjoki.
Delegacja miała możliwość poznania działań podjętych przez Gminę Miasto Koszalin związanych z wybuchem wojny w Ukrainie. Ponadto poznała zasady funkcjonowania koszalińskich organizacji pozarządowych.
Wraz z Fundacją „Zdążyć z Miłością”, Związkiem Ukraińców w Polsce, Stowarzyszeniem „Majsternia” i Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie zaprezentowaliśmy nasze działania na rzecz uchodźczyń, uchodźców i Ukrainy.
Spotkania takie jak to są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania i wymiany dobrych praktyk. Śledząc na bieżąco działania pomocowe oraz działając możemy śmiało stwierdzić, że to jak bardzo fundacje i stowarzyszenia ruszyły do bezinteresownej pomocy potrzebującym zdecydowanie warte jest zapamiętania.










