Sieć SPLOT to jedyna tego typu sieć organizacji pozarządowych w Polsce. Krajowy zasięg, kilkunastoletnia historia, kilkanaście Ośrodków członkowskich praktycznie nie zmieniających się przez te wszystkie lata, no i wspólny temat przewodni prowadzonych działań – budowanie silnego sektora pozarządowego w Polsce. Pracownia Pozarządowa już od 12 lat jest członkiem tej Sieci, jednym w naszym województwie.
Pomimo odległości i nawału pracy, kilka razy w roku praktycznie w 100%-wym składzie spotykamy się na 1, 2 lub 3 dni aby wzmacniać wzajemne relacje, wymieniać się doświadczeniami, planować wspólne projekty, integrować się i poznawać specyfikę danego rejonu Polski (spotkania odbywają się w różnych Ośrodkach). Teraz spotkaliśmy się w Gdańsku, gdzie korzystaliśmy z gościnności jednego z Ośrodków członkowskich (Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Gdańsku) oraz mieliśmy okazję obradować w niesamowitych wnętrzach Europejskiego Centrum Solidarności.
Obrady obejmowały standardowe tematy, takie jak omówienie działań w poszczególnych Ośrodkach, stan realizacji bieżących projektów realizowanych przez Sieć, oraz te omawiane raz do roku, czyli sprawozdania z działalności władz i zespołów Sieci za poprzedni rok (Zarząd, Komisja Rewizyjna, Komisja Standaryzacyjna, biuro Sieci w Warszawie) oraz przyjęcie sprawozdań za rok 2015.
Następne Walne Zgromadzenie członków SPLOT – już we wrześniu!
Fot. Tomasz Keler

