Podsumowaniem pierwszych miesięcy prac nad tworzeniem nowej strategii rozwoju turystyki w Gminie Biały Bór była konferencja, zorganizowana w Białoborskim Centrum Kultury 7 czerwca 2016 roku.
Podczas jednodniowego wydarzenia zapoznano uczestników z najważniejszymi wnioskami wynikającymi z przeprowadzonych badań wśród mieszkańców Gminy na temat stanu turystyki, mocnych i słabych stron w tym zakresie; zaprezentowano również dobre przykłady z budowania porozumień w zakresie rozwoju turystyki oraz partycypacyjnego tworzenia strategii rozwoju tego obszaru funkcjonowania samorządów.
Konferencja zgromadziła przeszło kilkadziesiąt osób – przedstawicieli urzędu, jego jednostek organizacyjnych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, sołtysów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie było więc również okazją do szerszej dyskusji z mieszkańcami nad potrzebami i uwarunkowaniami Gminy w tym zakresie.
Wnioski z tej dyskusji oraz informacje przekazane przez prelegentów zostaną z pewnością wykorzystane w najbliższych miesiącach podczas kolejnych etapów prac nad kierunkami rozwoju turystki w Gminie Biały Bór.
.


