Czy można uczyć pierwszej pomocy już w przedszkolu? Oczywiście, że tak! Dziś mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach – Marzena z Pracowni Pozarządowej poprowadziła swoje autorskie warsztaty pierwszej pomocy w Przedszkolu nr 3 w Koszalinie.
Podczas zajęć dzieci z ogromnym zaangażowaniem poznawały podstawowe zasady udzielania pomocy. Ratowały misia, dzwoniły po pomoc na specjalnym telefonie i odgrywały scenki. Wszystko to w atmosferze zabawy, z uśmiechem, ale też z powagą, kiedy mowa była o bezpieczeństwie i odpowiedzialności za innych.
Ciekawość najmłodszych pokazały, że takie zajęcia są nie tylko potrzebne, ale też naprawdę skuteczne. Dzieci z łatwością zapamiętywały numery alarmowe, uczyły się reagować w sytuacjach zagrożenia i dowiadywały się, że każdy – nawet najmłodszy – może zostać bohaterem.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom „Małego Ratownika”.
Jesteśmy niezwykle dumni z Marzeny i jej pracy – z pasją i ogromną energią przekazuje najmłodszym wiedzę, która może uratować życie.
Już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań z dziećmi! Wierzymy, że edukacja w zakresie pierwszej pomocy powinna zaczynać się jak najwcześniej – dzięki temu budujemy społeczeństwo, które potrafi reagować i pomagać innym.


Działanie współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Miasta Koszalina
Działanie współfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030

