Podczas najbliższego seansu będziemy mieli przyjemność zaprezentować wielokrotnie nagradzany obraz „Do kogo należy miasto?”. Projekcja odbędzie się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej 21.11.2018 o godzinie 16:45. Seans jest bezpłatny.
„Do kogo należy miasto?” mierzy się z berlińskimi sporami architektonicznymi, których historia sięga początku lat 90. Film zadaje pytania kluczowe, nie tylko dla Berlina, ale dla wszystkich miast, dotkniętych rozłamem i poważnymi zmianami: czy realne jest zbudowanie nowej, atrakcyjnej tożsamości miasta, przy jednoczesnym zapewnieniu ekonomicznego rozkwitu? Czy można tego dokonać bez uszczerbku na funkcjach, jakie spełnia i potrzebach mieszkańców? Jaka jest w tym wszystkim rola architektury i urbanistyki? Czy miasto może pozostać miastem dla wszystkich, czy jego przeznaczeniem jest zostanie tworem ekskluzywnym?
Po projekcji zapraszamy na dyskusję z udziałem zaproszonych gości. O następnych projekcjach będziemy informować na bieżąco.
Zapraszamy do rozmowy o naszym mieście, do zobaczenia!
.


