4 czerwca odbył się Koszaliński Festiwal Organizacji Pozarządowych! To był niesamowity dzień, podczas którego ulica Podgórna zmieniła się na kilka godzin w ulicę Pozarządową!

Wydarzenie zgromadziło społeczników z różnych środowisk zjednoczonych wspólnym celem: tworzeniem pozytywnych zmian w świecie. Atmosfera była nasycona pozytywną energią, gdy uczestnicy zanurzali się w pełnym życia święcie różnorodności i poczucia wspólnoty.

Festiwal obfitował w mnóstwo atrakcji przygotowanych przez koszalińskie organizacje, a każdy mieszkaniec odwiedzający nas mógł znaleźć coś dla siebie. Scena żyła występami, stoiska organizacji wypełnione były warsztatami i zabawami. Uczestnicy festiwalu mieli okazję zapoznać się z ofertą koszalińskich NGO, wymieniać pomysły i nawiązywać cenne kontakty z osobami o podobnej pasji do tworzenia pozytywnych zmian.

Żadne święto nie może obyć się bez czegoś na ząb! Festiwal obfitował w różnorodność ciast, lody, grillowane jedzenie, lemoniadę. Odwiedzający mogli odpocząć w strefie chillu i porozmawiać przy smacznym posiłku.

Poza atrakcjami, grami i jedzeniem to, co naprawdę uczyniło Koszaliński Festiwal Organizacji Pozarządowych wyjątkowym byli ludzie - jak zawsze! Pełni pasji, ciekawości i dążenia do celu. Pokazaliśmy, że mamy zdolność jednoczenia się i  znaczącego wpływu na otaczającą nas rzeczywistość.

Świętowanie w taki sposób zawsze wywołuje szereg emocji. Wzruszającym było obserwować jak wspaniale koszalińskie organizacje prezentują się mieszkańcom naszego miasta, jak ludzie z różnych środowisk łączą się tworząc rewelacyjną atmosferę wypełnioną poczuciem wspólnoty.

Dziękujemy za to, że mogliśmy spędzić ten dzień razem z Wami!

Dziękujemy Marcinowi Golikowi oraz Tomaszowi Majewskiemu za wspaniałe fotorelacje :)  

Wydarzenie współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Koszalina, Województwa Zachodniopomorskiego, Funduszy Norweskich oraz Korpusu Solidarności - Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 - 2030