W czwartek 8 września mieliśmy okazję pokazać przyszłym użytkownikom oraz zainteresowanym mieszkańcom Osiedla Tysiąclecie siedzibę Pracowni, która po renowacji będzie pełniła również funkcję Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Centrum Wolontariatu.

Wspólnie z przybyłymi gośćmi z organizacji pozarządowych i mieszkańcami mieliśmy okazję porozmawiać na temat budynku - jego wnętrz oraz ogrodu, pokazać każdy zakamarek przed remontem oraz skonsultować pomysły i plany.

Pragniemy, aby to miejsce tętniło życiem, kalendarz wypełniony był spotkaniami, warsztatami, wystawami, szkoleniami, aby codzienna integracja środowiska NGO i aktywnych mieszkańców przynosiła wspaniałe owoce w postaci współpracy i przyjaźni. O tym właśnie opowiadaliśmy podczas oprowadzania, zbieraliśmy również Wasze pomysły, uwagi i inspiracje, ponieważ miejsce to będziemy Tworzyć razem z Wami!

Była to również wspaniała okazja do zobaczenia się, porozmawiania i integracji podczas wspólnego grillowania w ogrodzie (który w przyszłości będzie piękny, obiecujemy! ;) ).

Jesteśmy szczęściarzami, ponieważ ten dzień pokazał jak wielu mamy przyjaciół i zgraną drużynę. Wspaniała społeczność jaką wspólnie tworzymy przyczyni się do rozkwitu tego miejsca dzięki spotkaniom i wydarzeniom, które w kolejnych latach będziemy razem z Wami organizować.

Dziękujemy za liczne odwiedziny przedstawicielom i przedstawicielkom organizacji, władz, mediów, mieszkańców i sąsiadów! Jeszcze dużo dobrego razem zrobimy. Liczymy, że nowa przestrzeń przy Podgórnej 16 się do tego przyczyni.