Podczas wielu dyskusji na temat elementów niezbędnych w naszej nowej siedzibie nie mogliśmy zapomnieć o defibrylatorze AED. Dostępność środków i urządzeń ratujących zdrowie i życie jest dla nas niezwykle ważna, dlatego przewidzieliśmy zakup tego urządzenia w przyszłości.

Niezwykle pozytywną niespodzianką dla nas była wiadomość, że nasza siedziba została wytypowana jako jedno z miejsc, w których defibrylator zostanie zamontowany dzięki projektowi Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego "40 Punktów Życia - defibrylatory AED w miejscach publicznych - bezpieczniejszy Koszalin"!

Bezpieczeństwo podczas wydarzeń oraz umiejętność ratowania zdrowia oraz życia są bardzo potrzebne, dlatego w zeszłym roku postawiliśmy na szkolenia z zakresu profesjonalnej pierwszej pomocy, z których skorzystali wolontariusze Pomarańczowej Drużyny oraz członkowie organizacji pozarządowych z terenu naszego województwa. Szkolenia te zakładały szeroko pojętą pierwszą pomoc, w tym między innymi naukę posługiwania się defibrylatorem AED.

Obecnie zamontowana została obudowa urządzenia, a samo urządzenie zostanie dołączone w najbliższym czasie.

Powyższe zdjęcie pochodzi z Facebooka Koła Gospodyń Wiejskich "Jagodzianki" w Jezierzanach