9 lat temu powstała idea Koszalińskiego Dnia Organizacji Pozarządowych – święta wszystkich aktywnych mieszkańców, którzy na co dzień zmieniają świat wokół siebie.

7 października po raz kolejny odbyła się uroczysta Gala z okazji tego święta, podczas której przypominaliśmy najważniejsze wydarzenia z życia sektora pozarządowego i nagradzaliśmy najlepsze inicjatywy pozarządowe.

W trakcie Gali rozstrzygnięto konkurs Koszaliński Lider NGO 2022, a w jego tegorocznej edycji laureatami zostali:
  • Fundacja Bassfest – w kategorii Koszaliński Debiut NGO 2022,
  • Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych IKAR – w kategorii Koszaliński Honorowy Lider NGO 2022 oraz
  • Fundacja Zdążyć z Miłością, które zostało laureatem w kategorii Koszaliński Lider NGO 2022.
Niezapomnianych wrażeń dostarczył blisko 500 społecznikom i społeczniczkom występ Urszuli Dudziak, która w swoim autorskim występie przeplatanym piosenkami dzieliła się historiami ze swojego życia i motywowała do aktywności i wytrwałości.

W tym roku Koszaliński Dzień Organizacji Pozarządowych po raz kolejny stał się również częściowo „Zachodniopomorskim” – dzięki zaangażowaniu się Województwa Zachodniopomorskiego we współpracę przy organizacji Gali gościliśmy na niej również przedstawicieli i przedstawicielki organizacji z terenu naszego województwa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom Gali za wspaniałą atmosferę i spotkanie!

Działania organizacji w latach 2022-24 dofinansowane z Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

 

Wydarzenie współfinansowane ze środków Pracowni Pozarządowej, Miasta Koszalina oraz Arka Sp. z o.o. Sp.k.