Przed nami kolejna edycja cenionego wśród społeczników i społeczniczek spotkania organizacji pozarządowych z terenu naszego województwa!

Również w tym roku postawiliśmy na świąteczną atmosferę wydarzenia. Przygotowaliśmy dla Was czas pełen inspiracji, rozwoju i niezwykle ważnej w działaniach naszego sektora integracji. Wszystko to, aby nabrać pozytywnej energii oraz wiatru w skrzydła do następnych wspaniałych działań oraz nawiązania relacji z działaczami i działaczkami z całego województwa zachodniopomorskiego.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w tym wyjątkowym spotkaniu:

9 – 10 grudnia (piątek - sobota)
Hotel Ikar Plaza, ul. Wschodnia 35, 78-100 Kołobrzeg

Rozpoczynamy o godzinie 12:00 w piątek, kończymy w sobotę o godz. 15:00 obiadem.

Brzmi dobrze? Idziemy dalej!

W programie Forum m.in.:
• wolontariat - dobre praktyki z Gdańska, czyli Europejskiej Stolicy Wolontariatu 2022
• fundrising – pozyskiwanie środków na działania organizacji
• pierwsza pomoc w działaniach organizacji – przygotowanie siedziby i wydarzeń
• księgowość – obowiązki organizacji + nowości prawne
• współpraca z samorządem i rady działalności pożytku publicznego
• artystyczny warsztat relaksacyjny
• gala rozdania nagród w Konkursie Zachodniopomorski Lider NGO 2022
• uroczyste świąteczne przyjęcie integracyjne
• dla chętnych rześki, poranny spacer nad morze

Przygotowaliśmy dla Was:
• aktualną wiedzę niezbędną do codziennego funkcjonowania organizacji pozarządowej
• sesje warsztatowe, wykłady
• możliwość dyskusji, sieciowania, wymiany doświadczeń
• rozwój, połączony z regeneracją i nawiązywaniem relacji
• poznanie i nagrodzenie inspirujących i wyróżniających się inicjatyw zrealizowanych przez zachodniopomorskie organizacje
• informacje dotyczące rad działalności pożytku publicznego
• wspaniała integracja podczas kolacji i balu

W tym roku będziemy gościć niezwykłych prelegentów:

Szymon Knitter - koordynator wolontariatu w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Gdańskim. Pracował jako konsultant w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct-Gdańsk, współpracował przy największej sieci regionalnej punktów informacji młodzieżowej Eurodesk Pomorze. Promowanie aktywności obywatelskiej i mobilności młodzieży to jego pasja. Były koordynator Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego i opiekun Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego. Odbył wolontariat zagraniczny na Słowacji. Na co dzień koordynuje program wolontariatu w Europejskim Centrum Solidarności, rozwija wolontariat w szkołach oraz pełni funkcję koordynatora wolontariatu zagranicznego Europejskiego Korpusu Solidarności.

Marta Dietrich - Posiada 5 lat doświadczenia pracy w charakterze fundraisera. Zdobyła je w Puckim Hospicjum PW. ŚW. Ojca Pio oraz w Fundacji Court Watch Polska. Nie boi się trudnych tematów. Skutecznie łączy interesy różnych stron. Dziś pracuje nad pozyskaniem środków dla Funduszu Akumulator Społeczny. Prowadzi projekt Gdańska Akademia Fundraisingu. O sobie: jestem typem zadaniowca. Potrafię teoretyzować. Nie napisałam dotąd żadnego podręcznika, bo wciąż jestem w procesach działania.

Tomasz Molesztak - pasjonat i propagator pierwszej pomocy. Zawodowo związany z ratownictwem medycznym od 2008 roku. Koordynator medyczny w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie i powiecie koszalińskim. Od 15 lat szkoli z zakresu pierwszej pomocy, nie zawsze odpłatnie; instruktor z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych; prorowadzi szkolenia w Wind Hunter Academy w Koszalinie. Działacz społeczny, autor projektu Budka Życia oraz Punkty Życia.

Justyna Maćkowiak - od ponad 20 lat zajmuje się rozliczaniem i pozyskiwaniem dotacji. Trenerka organizacji pozarządowych, m.in. z zakresu księgowości, rozliczeń dotacji, prawa pracy, sprawozdawczości finansowej, obecnie dyrektorka Centrum Biznesu Sp. z o.o.

Maciej Mazurkiewicz, założyciel Fundacji Druklin – koszaliński artysta, stypendysta Prezydenta Miasta Koszalina, popularyzator metody sitodruku, malarstwa, sztuki ulicznej. Autor prac prezentowanych na licznych wystawach, m.in.: „Spray Station" w Toruńskim klubie NRD – 2015 r., „Trisity" - wystawa zbiorowa na Gdańskiej ASP - 2017 r., wystawa autorska „BLOKI" w szczecińskiej Galeria Freedom – 2022 r.

Łukasz Cieśliński – założyciel Pracowni Pozarządowej, od ponad 20 lat trener i animator współpracy na linii organizacje pozarządowe – samorząd. Ekspert ds. funkcjonowania organizacji pozarządowych. Wsparł proces powstania setek organizacji. Wspiera działalność rad seniorów oraz rad działalności pożytku publicznego. Wiceprezes Zachodniopomorskiej Federacji Pozarządowej oraz Pracowni Pozarządowej.

Krzysztof Bryła – promotor i koordynator wolontariatu w Pracowni Pozarządowej. Swoje wieloletnie liderskie doświadczenie zawdzięcza koordynowaniu wolontariatu również m. in. podczas takich wydarzeń jak Nocna Ściema, TedxKoszalin. Na co dzień zarządza dużymi międzynarodowymi zespołami i procesami w branży IT.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

ZAPISY ZAMKNIĘTE, dziękujemy za tak ogromne zainteresowanie wydarzeniem!

Liczba miejsc na Forum jest ograniczona. W przypadku liczby zgłoszeń przekraczających liczbę miejsc, organizator zastrzega sobie prawo do przyjęcia maksymalnie dwóch osób z jednej organizacji.

Na miejscu zapewniamy bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie oraz miejsca postojowe dla osób, które zgłoszą taką potrzebę w formularzu. Bezpłatnie dostępna jest także strefa SPA hotelu, zachęcamy do korzystania i regeneracji sił ?

Zapraszamy serdecznie! Do zobaczenia!


Działania organizacji w latach 2022-24 dofinansowane z Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030 oraz Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.