Zapraszamy do udziału w Pomarańczowej Garażówce!

Już 29 marca Pomarańczowa Drużyna i jej goście będą wspólnie kwestować na rzecz remontu goszcząc mieszkańców podczas garażówki, na której będzie można zdobyć wiele wyjątkowych przedmiotów,  jednocześnie wspierając szczytny cel.

29.03, godz. 10 – 13
ul. Pozarządowa 1 (dawna ul. Podgórna 16)


Przygotowaliśmy:
  • vouchery, wejściówki i bony od zaprzyjaźnionych firm (dołącz i podaruj nam bon na swoje produkty lub usługi)
  • książki, płyty, plakaty (Masz? Podaruj nam!)
  • rzeźby, ozdoby, obrazy
  • wyposażenie domu (np. garnki)
  • rower, fotel kinowy
  • pieczywo 
  • ciasta, kawę, herbatę, lemoniadę
  • grill i pajdy ze smalcem
  • watę cukrową
Wesprzeć nas możesz na kilka sposobów:
  • podaruj rzeczy, bony, vouchery 
  • zostań sponsorem
  • wystaw swoje stoisko i kwestuj z nami
  • przyjdź na zakupy lub poczęstunek w dniu Garażówki

Jeśli chcesz podarować nam rzeczy, zostać sponsorem lub wystawić swoje stoisko, zgłoś się tu, odezwiemy się: LINK

Pomarańczowa Garażówka jest częścią akcji „Wielka zbiórka Pomarańczowej Drużyny: 100.000 zł w 100 dni”, podczas której zbieramy środki na ukończenie remontu nowej siedziby Pracowni Pozarządowej. 

REGULAMIN POMARAŃCZOWEJ GARAŻÓWKI:

Ogólne:
  1. Pomarańczowa Garażówka, zwana dalej „Garażówką” jest inicjatywą społeczną zorganizowaną przez Pracownię Pozarządową z siedzibą przy ul. Dworcowej 2 w Koszalinie, polegającą na zrzeszeniu lokalnych mieszkańców oraz wspierających organizacji NGO, w celu zebrania funduszy na dokończenie remontu siedziby Pracowni Pozarządowej będącej jednocześnie Centrum Organizacji Pozarządowych.
  2. Garażówka nie jest imprezą komercyjną, a dobrowolne datki od kupujących są przeznaczone w całości na remont siedziby Pracowni Pozarządowej przy ul. Podgórnej 16 Koszalinie.
  3. Miejsce w którym odbywa się Garażówka jest terenem należącym do Pracowni Pozarządowej i jest on udostępniony wystawcom na czas trwania Garażówki, każdy uczestnik Garażówki ponosi indywidualną odpowiedzialność za ewentualne szkody, których dokona.
  4. Wejście na teren Garażówki ul. Podgórna 16, możliwy będzie w dniu 29 marca od godz. 10.00. Samochody po rozpakowaniu muszą opuścić plac na terenie Pracowni Pozarządowej. Ponowny wjazd po rzeczy możliwy będzie od godz. 14.00. 
  5. Przedmiotami wystawionymi na sprzedaż mogą być wyłącznie rzeczy będące własnością Wystawców, nowe (nieudane zakupy/prezenty) lub używane, w ilościach detalicznych. 
  6. Organizatorzy, w przypadkach od nich niezależnych, zastrzegają sobie prawo do odwołania, skrócenia lub przełożenia terminu wydarzenia. 
  7. Na terenie Garażówki obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu oraz palenia wyrobów tytoniowych oraz zażywania innych używek.
  8. Zabroniony jest handel przedmiotami niebezpiecznymi (np. petard, broni), niedopuszczonymi do sprzedaży, wymagające koncesji (np. alkohol, wyroby tytoniowe, leki), lub których posiadanie jest niezgodne z prawem, a także wielkogabarytowych. 
Wystawcy NGO:
  1. Wystawcy NGO to osoby sprzedające zebrane we własnym zakresie przedmioty, których sprzedaż w całości jest przeznaczona na remont budynku Pracowni Pozarządowej przy ul. Podgórnej 16 w Koszalinie. 
  2. Wystawcy sami przygotowują przedmioty do sprzedaży, pobierają pieniądze od kupujących i wydają towar. Organizatorzy zapewniają wcześniej zgłoszonym organizacjom przestrzeń oraz w razie potrzeby stoliki i krzesła.
  3. Wystawcy będą mieli możliwość przewiezienia rzeczy dzień przed Garażówką tj. 28.03 w godz. 10:00- 11:00 oraz w dzień Garażówki, od godziny 10:00 do 11:00
  4. Każdy z Wystawców może przynieść swoje wypieki lub wyroby i zaoferować ich kupno innym uczestnikom Garażówki w Pomarańczowej Strefie Gastro. Prosimy o zgłoszenia wcześniejsze wyrobów.
Sprzedający:
  1. Sprzedającym może być każda osoba pełnoletnia lub niepełnoletnia pod opieką osoby dorosłej. Szczególnie zapraszamy całe rodziny z dziećmi. Najlepiej się zgłosić i zarejestrować jak najwcześniej, bo ilość miejsc jest ograniczona, ale jeśli zdecydujesz się w ostatniej chwili, zapraszamy godzinę przed otwarciem bramy dla kupujących. 2. Sprzedający sami przygotowują swoje przedmioty do sprzedaży, pobierają pieniądze od kupujących i wydają towar. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za sprzedawane towary, ich jakość oraz stan. 3. Zabrania się sprzedaży wszelkich produktów wymagających koncesji, leków, alkoholu, papierosów i innych używek, a także nadpoczętych produktów spożywczych i kosmetyków lub środków czystości. 4. Zabrania się sprzedaży komercyjnej i hurtowej. 5. Osoby, które nie dostosują się do zakazów będą proszone o opuszczenie Garażówki. 6. Sprzedający zachęcani są do zaopatrzenia się w składane, przenośne stoliki do rozłożenia swoich produktów lub do wykorzystania do tego celu koców, plandek.itp. 7. Sprzedający będą mieli możliwość przewiezienia rzeczy tylko w dzień Garażówki, od godziny 10:00 do 11:00 9. Po zakończeniu Garażówki każdy sprzedający jest proszony o dokładne posprzątanie swojego stanowiska. Śmieci prosimy zabrać ze sobą. 10.Bardzo mile widziana od sprzedających darowizna na remont siedziby przy ul. Podgórnej 16 w Koszalinie.
Kupujący:
  1. Kupującym może zostać każdy odwiedzający wyprzedaż garażową i posiadający gotówkę. 2. Kupujący ustala warunki sprzedaży, cenę i informacje o produkcie bezpośrednio ze sprzedającym i organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne nieścisłości. 3. Kupujący musi zabrać swoje nabyte dobra ze sobą.
  Działanie  współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Miasta Koszalina.
Współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 PROO
Współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach  Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030