Z wielką przyjemnością przedstawiamy naszą najnowszą publikację!

Szkolny Budżet Obywatelski - Aktywności i zaangażowania uczmy od najmłodszych lat jest przewodnikiem, w którym opowiadamy o korzyściach z wdrażania SBO oraz o wprowadzaniu go krok po kroku. Publikacja przedstawia nasze metody pracy oparte o 20 lat doświadczenia w rozwijaniu aktywności obywatelskiej oraz wdrażaniu i udoskonalaniu ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego.

Postaraliśmy się, aby publikacja napisana była prostym językiem i posłużyła każdemu, kto chce zrealizować taki proces w szkołach. Mamy nadzieję, że przystępna forma oraz przepiękne fotografie umilą lekturę i jeszcze bardziej zachęcą do zainteresowania się tym tematem.

Inwestując w szkolny budżet obywatelski zyskujemy nie tylko pozytywne zmiany w budynku i funkcjonowaniu szkoły, ale przede wszystkim w samych dzieciach. A to jak wiadomo, najważniejszy obszar, w który warto inwestować.

Cieszymy się, że możemy tę publikację udostępnić bezpłatnie.

Aby zapoznać się z publikacją wystarczy, kliknąć w poniższą okładkę (ze względu na rozmiar pliku pobieranie może potrwać chwilę dłużej):      

Projekt jest finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny