Trwa kolejna edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w Szkole Podstawowej nr 10 im. Stefana Żeromskiego w Koszalinie!

Młodzież kolejny raz pokazała, że jak mało kto zna potrzeby swojej szkoły. Razem, podczas spotkań, zbieramy wszystkie zgłaszane potrzeby, grupujemy je, analizujemy pod względem kosztów, wykonalności, dobra wspólnego, szukamy tych najważniejszych.

W ubiegłym roku dzięki naszym wspólnym działaniom zrealizowano w SP10 wiele pomysłów wypracowanych przez młodzież: stworzenie zielonej strefy ciszy na holu, rozpoczęcie wydawania szkolnej gazetki, wyposażenie przestrzeni szkoły w rośliny doniczkowe, dyskotekę szkolną, piknik, pufy i siedziska na holach, rabaty kwietne przed szkołą, możliwość płacenia kartą w sklepiku, rozpoczęcie prac nad maskotką szkolną i in.

Choć pomysłów i potrzeb było naprawdę sporo, łatwo przyszło podjęcie wspólnej decyzji: w tym roku ze środków ze szkolnego budżetu obywatelskiego wyremontujemy szatnie do WF. W szkole są 4 szatnie przy sali gimnastycznej, które wymagają odnowienia ścian, naprawy futryn, wieszaków. Naprawdę potrzebują remontu, a my pomożemy w jego realizacji!

Zebraliśmy także inne priorytetowe potrzeby zgłaszane przez młodzież i będziemy starali się je wdrażać. Dziękujemy uczniom i uczennicom klas 4-8 za zaangażowanie i super postawę. Już niebawem zebranie z klasami 1-3 i ich decyzja.

Projekt finansowany z funduszy norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, realizowany przez Pracownię Pozarządową oraz Miasto Koszalin.