Czas epidemii pokazał siłę dobroczynności i wolontariatu w naszym mieście. Nie tylko ze strony organizacji pozarządowych, ale również grup nieformalnych i pojedynczych osób. Mnóstwo nowych pomysłów, sił i zaangażowania zostało włożonych w bezpośrednią pomoc i wzajemne wsparcie w tym trudnym okresie.
Podczas uroczystej Gali z okazji Koszalińskiego Dnia Organizacji Pozarządowych, obok nagrodzenia najlepszych inicjatyw organizacji realizowanych w roku 2019, uhonorowaliśmy również działania podejmowane na rzecz lokalnej społeczności wiosną tego roku, w najgorętszym czasie epidemii, przez grupy nieformalne, wolontariuszy, stowarzyszenia i fundacje.
.Oto grupy i podmioty wyróżnione pamiątkowymi statuetkami „za wsparcie społeczności w okresie epidemii” (kolejność alfabetyczna 🙂 ):
Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Fundacja „Zdążyć z Miłością”

Fundacja Pomocy Dzieciom Magia

Fundacja Pracownia Pomysłów

Fundacja SMS z Nieba

Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

Fundacja Zastopuj

Hufiec Ziemi Koszalińskiej Związek Harcerstwa Polskiego

Koszalińskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Era Kobiet”

#MyKoszalin

Projekt Maseczka

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia

Stowarzyszenie VivaMy

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Koszalinie

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK Oddział Rejonowy Koszalin

Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej Okręg Północno-Zachodni Koszalin

.
Dziękujemy raz jeszcze za Wasze działania i gratulujemy!
Wolontariusze i wolontariuszki Pomarańczowej Drużyny prowadząc profil na FB „wolontariat i dobroczynność” nie tylko koordynowali część działań wolontarystycznych innych osób i podmiotów, ale również promowali samą ideę wolontariatu, w tym tego długoterminowego.
Promocja wolontariatu miała miejsce także w trakcie samej Gali, na specjalnym stoisku.




Działania współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Koszalina



