• WESPRZYJ
  • O NAS
  • ZESPÓŁ
  • DZIAŁANIA
  • AKTUALNOŚCI
  • KONTAKT

PRZESTRZEŃ OBYWATELSKA – KOSZALIN ŚRÓDMIEŚCIE. GALERIA

Posted on 2016-04-26

Projekt „Przestrzeń obywatelska – Koszalin Śródmieście” już za nami. Zapraszamy na podsumowanie zdjęciowe najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy.
.

Konferencja „Przestrzeń obywatelska – Koszalin Śródmieście”

W dniach 16-17 czerwca w Koszalinie odbywa się konferencja „Przestrzeń obywatelska – Koszalin Śródmieście”. To wydarzenie jest ważną częścią dialogu władz miejskich z mieszkańcami na temat zmian planowanych w centrum Koszalina. W ramach konferencji: warsztaty, prelekcje, debaty, pokaz filmowy, wyniki badań mieszkańców Koszalina. W konferencji biorą udział ogólnopolscy specjaliści. Konferencję organziują Pracownia Pozarządowa i Urząd Miejski w Koszalinie.

.
[srizonfbalbum id=3]

.
Warsztat Społeczeństwo

Za nami pierwszy z 5 zaplanowanych warsztatów mających na celu wspólne wypracowywanie kierunku rozwoju centrum Koszalina. 29.10 skupiliśmy się na tematyce funkcjonowania Śródmieścia pod względem społeczno-kulturowym. Zaproszeni goście analizowali wyniki dotychczasowych działań (badań mieszkańców i zrealizowanych warsztatów). Dokonano pogłębienia diagnozy obecnego stanu rzeczy, w tym głównych barier i zasobów rozwoju życia kulturowo-społecznego centrum miasta. Wczorajsze spotkanie jest kolejnym etapem tworzenia Programu rozwoju dzielnicy Śrómieście w Koszalinie. Następny warsztat już 3 listopada. Tego dnia skupimy się na tematyce komunikacji w centrum Koszalina (samochodowej, rowerowej i pieszej).

.

[srizonfbalbum id=4] .
Warsztat Komunikacja
.
Za nami drugie spotkanie dotyczące planowania rozwoju dzielnicy Śródmieście w Koszalinie. Tym razem było ono poświęcone tematyce komunikacji – samochodowej, rowerowej, pieszej i publicznej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele koszalińskich instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, przedsiębiorcy ze Śródmieścia oraz mieszkańcy zainteresowani tą tematyką. W pierwszej części warsztatu zaproszona specjalistka – wrocławska architekt Agnieszka Bocheńska przedstawiła uczestnikom przykłady rozwiązań komunikacyjnych, a także możliwości wdrażania zmian w tym zakresie, na przykładzie miast polskich, europejskich i światowych. Druga część warsztatu poświęcona była na dyskusję i wspólną analizę istniejących problemów komunikacyjnych w centrum Koszalina, analizę zasobów w tym zakresie, a także wypracowanie rekomendacji dotyczących potrzebnych działań kształtujących sytuację komunikacyjną w mieście.
.
[srizonfbalbum id=5] .
Warsztat Przestrzeń
.
Zapraszamy do galerii zdjęć z czwartkowego spotkania poświęconego tematyce przestrzeni miejskiej. Budowanie estetycznej, spójnej wizualnie przestrzeni, z którą utożsamiają się mieszkańcy to nie lada wyzwanie.
.
[srizonfbalbum id=6]

.

Warsztat Gospodarka
.
Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania (23.11), które prowadził Pan Paweł Kołacz z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju z Torunia na temat „Gospodarka – przedsiębiorczość i biznes w centrum Koszalina”. Dziękujemy uczestnikom spotkania za poświęcony czas i wniesione opinie.
.
[srizonfbalbum id=7] .
Warsztat podsumowujący
.
Za nami ostatnie z cyklu spotkań branżowych poświęconych tematyce koszalińskiego centrum. Podczas naszych cotygodniowych warsztatów spotykaliśmy się w podobnym składzie osobowym – gronie osób z różnych środowisk i branż, z różnym doświadczeniem i opiniami. Łączy nas to, że nie jest nam obojętny kierunek rozwoju naszego miasta i mamy chęć działania na jego rzecz. Serdecznie dziękujemy za wspólny czas, inspirację i motywację do dalszej pracy.
.
[srizonfbalbum id=8] .
Spotkania
.
Spotkań w ramach obywatelskiej debaty o Śródmieściu ciąg dalszy! Za nami spotkanie przedstawicieli Rad Osiedli i Wspólnot Mieszkaniowych oraz spotkanie osób uczestniczących w procesie opracowywania wizji zmian w Śródmieściu i komunikowania tego mieszkańcom. Na wczorajszym spotkaniu omawialiśmy przebieg kampanii informacyjnej.
.
[srizonfbalbum id=9] .
Kawiarenka obywatelska
.
21 stycznia odbyło się kolejne spotkanie w ramach prowadzenia obywatelskiej debaty o rozwoju koszalińskiego centrum. Za nami już 9 spotkań, w tym 1 konferencja i 5 warsztatów branżowych. Dziękujemy wszystkim obecnym! Dziś w siedzibie Pracowni kolejne spotkanie, tym razem dla przedstawicieli Rad Osiedli i Wspólnot Mieszkaniowych z terenu dzielnicy Śródmieście. Przed weekedem gościliśmy u nas Radę Młodzieżową.
.
[srizonfbalbum id=10] .
Wystawa
.
Odwiedziliście już wystawę „Przestrzeń obywatelska – Koszalin Śródmieście”? Od końca marca dostępna jest ona na III piętrze koszalińskiego Urzędu Miejskiego. Wystawa pokazuje rozwiązania, które tworzą przestrzeń miejską przyjazną mieszkańcom. „Chcemy pokazać koszalinianom i koszaliniankom w jaką stronę rozwijają się miasta i zachęcić ich do większej aktywności we włączaniu się w planowanie przestrzeni, która ich otacza i która może służyć nam wszystkim.” – tymi słowami Łukasz Cieśliński z Pracowni Pozarządowej zapraszał na wystawę przed jej otwarciem. Wystawa w Ratuszu dostępna jest do 22 kwietnia, następnie przeniesiemy ją w inne miejsce.
.
[srizonfbalbum id=11]

Poprzedni wpis
ZNAMY JUŻ WYNIKI KONKURSU NA ZAGOSPODAROWANIE ŚRÓDMIEŚCIA
Następny wpis
WARSZTATY OBYWATELSKIE W BIAŁYM BORZE

Pracownia Pozarządowa

ul. Dworcowa 2,
75-201 Koszalin
tel. 782 921 700
biuro@pracowniapozarzadowa.pl

KRS: 0000026352
REGON: 331107397
NIP: 669-22-91-079

Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku
w godz. 8:00-16:00

Po telefonicznym uzgodnieniu zapraszamy również w godzinach popołudniowych.