SZKOLNY BUDŻET OBYWATELSKI
AKTYWNOŚCI I ZAANGAŻOWANIA UCZMY OD NAJMŁODSZYCH LAT

Z radością przedstawiamy premierę najnowszej publikacji Pracowni Pozarządowej. Opracowaliśmy przewodnik po szkolnym budżecie obywatelskim. Opowiadamy w nim o korzyściach z jego wdrażania, a także krok po kroku opowiadamy jak go wdrożyć. Publikacja przedstawia nasza metodę pracy w szkołach opartą o ponad dwudziestoletnie doświadczenie w rozwijaniu aktywności obywatelskiej, a także pracę przy wdrażaniu ogólnomiejskiego i szkolnego budżetu obywatelskiego.

Przewodnik pisany prostym językiem posłuży każdemu kto chce realizować taki proces w szkole – organizacjom pozarządowym, kadrze pedagogicznej czy władzom lokalnym. Liczymy, że przystępna forma i piękne fotografie umilą lekturę i jeszcze bardziej zachęcą do zapoznania się z tym tematem.

Inwestując w szkolny budżet obywatelski zyskujemy nie tylko pozytywne zmiany w budynku i funkcjonowaniu szkoły, ale przede wszystkim w samych dzieciach.

A to jak wiadomo, najważniejszy obszar, w który warto inwestować.

Cieszymy się, że możemy tę publikację udostępnić bezpłatnie. By ją pobrać wystarczy, kliknąć w poniższą okładkę
(ze względu na rozmiar pliku pobieranie może potrwać chwilę dłużej):

Projekt jest finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny