Kolejnym wydarzeniem na tegorocznej mapie drogowej rozwoju sektora obywatelskiego było spotkanie przedstawicieli Partnerstw Lokalnych z całej Polski. Oczywiście nie mogło nas na nim zabraknąć!
Przypomnijmy krótko: ostatnie kilka lat to gigantyczna praca setek osób i organizacji z całego kraju nad stworzeniem wizji i ścieżek rozwoju sektora pozarządowego. Wszystko to opisano na kilkudziesięciu stronach w postaci Strategicznej mapy drogowej. Kluczem do używania mapy i wdrożenia jej zapisów są koalicje organizacji pozarządowych, które w postaci właśnie Partnerstw Tematycznych zajmują się poszczególnymi fragmentami mapy.
Kilkugodzinne spotkanie na początku kwietnia było doskonałą okazją do swoistej inwentaryzacji zasobów poszczególnych partnerstw, do wzajemnej integracji, podzielenia się doświadczeniami w budowaniu porozumień, poszukiwaniu członków i planowaniu wspólnych działań.
Docelowo mogą powstać nawet 33 Partnerstwa (bo tyle jest nakreślonych na Mapie kierunków działań); obecnie zawiązuje się lub już zawiązało kilkanaście. Każde z nich działające w innym temacie, każde podobne jeśli chodzi o zaangażowanie, aktywność i chęć zmieniania rzeczywistości. Pierwsze efekty prac poszczególnych koalicji będzie można poznać już za kilka miesięcy – podczas planowanej na jesień konferencji „Rok przed OFIP”.

