Z radością ogłaszamy, że w Koszalinie rusza nowa, niezwykle potrzebna organizacja – Fundacja RobiSię! Jej głównym celem jest ochrona oraz rozwój zieleni miejskiej w naszym mieście, a szczególną uwagę skupia na ochronie drzew, które pełnią nieocenioną rolę w naszym otoczeniu.
Fundacja podejmuje szereg działań, które mają na celu nie tylko poprawę estetyki Koszalina, ale także zwiększenie świadomości na temat znaczenia drzew i roślinności w życiu codziennym. W ramach spotkania z arborystą, dowiedzieliśmy się o ambitnej idei stworzenia mapy drzew, która pomoże w monitorowaniu, ochronie oraz dbaniu o drzewa w przestrzeni miejskiej. To doskonały sposób na systematyczne zbieranie informacji i zapewnienie, że nasze drzewa będą miały odpowiednią opiekę.
W trakcie spotkania wspólnie z uczestnikami wybraliśmy się na pomiar pobliskich drzew, by wprowadzić je do mapy. To było wyjątkowe doświadczenie, które pozwoliło jeszcze głębiej docenić piękno i wartość przyrody w naszym mieście.
Budowanie świadomości ekologicznej, zarówno wśród mieszkańców, jak i władz miasta, jest kluczowe, by wspólnie troszczyć się o naszą zieleń. Takie inicjatywy, jak ta, są nie tylko ważne, ale i inspirujące!
Z dumą kibicujemy Fundacji Robi się! i czekamy na kolejne działania, które na pewno przyczynią się do poprawy jakości życia w Koszalinie.
To kolejna inicjatywa realizowana pod naszym patronatem, którą z chęcią wsparliśmy minigrantem!





