Jednym z wydarzeń podejmowanych w tym roku przez Pracownię Pozarządową w ramach aktywności Centrum Organizacji Pozarządowych był cykl spotkań z koszalińskimi seniorami, poświęconych tematyce aktywności obywatelskiej i działalności sektora pozarządowego.
Spotkania te były z jednej strony okazją do zwiększenia wiedzy uczestników na temat metod i przykładów włączania się mieszkańców w życie publiczne, a z drugiej – do upowszechnienia informacji o działalności koszalińskich organizacji, do przedstawienia mieszkańcom możliwości współpracy z organizacjami, radami osiedla i innymi jednostkami organizacyjnymi Urzędu.
Prezentowano działania podejmowane przez lokalne organizacje, zachęcano uczestników do wspierania ich działań poprzez aktywność wolontarystyczną czy odpisy 1% podatku.
Spotkania odbywały się 7 oraz 12 września br.; wzięło w nich udział ponad 40 osób.
.




.
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miasto Koszalin.
