Liderski Wyjazd Rozwojowy, który zorganizowaliśmy dla koszalińskich organizacji senioralnych, już za nami! Przez 4 dni uczestnicy brali udział w warsztatach, wykładach i innych atrakcjach, a atmosfera była po prostu wspaniała!
Skupiliśmy się na integracji, budowaniu współpracy oraz dostarczaniu seniorom i seniorkom nowej wiedzy i inspiracji. Ważnym celem wyjazdu było także naładowanie „akumulatorów” do dalszej aktywności i pracy na rzecz społeczności.
Program wyjazdu obejmował szereg działań mających na celu integrację osób zaangażowanych w pracę na rzecz seniorów w Koszalinie oraz wymianę cennych doświadczeń. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się skutecznych sposobów pozyskiwania środków na realizację inicjatyw, a także omówić strategie współpracy z samorządem i władzami. W trakcie warsztatów skupiono się na budowaniu silnych zespołów, rozwiązywaniu konfliktów oraz rozwijaniu umiejętności autoprezentacyjnych. Uczestnicy zdobyli także wiedzę na temat pozyskiwania sojuszników do działań, a także rozwoju kompetencji liderskich, które pozwolą im efektywnie kierować inicjatywami na rzecz osób starszych.
Po powrocie zorganizujemy spotkania dla organizacji senioralnych, przeprowadzimy diagnozę potrzeb, wesprzemy Radę Seniorów, a także wspólnie zrealizujemy 10 inicjatyw na rzecz osób starszych.
W wyjeździe uczestniczyły osoby 60+ działające na rzecz seniorów z takich organizacji jak:
- Vivamy
- Stowarzyszenie Koszaliński Klub „Amazonka”
- Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych IKAR
- StowarzyszenieŚpiewacze Śródmieście
- Koszalińska Akademia Seniora
- Klub Brydża Sportowego „Wziątka” Wziątka
- Stowarzyszenie Przyjaciół Koszalina
- Zespół Pracy Twórczej Plastyki
- Pracownia Pozarządowa
- Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych









