W dniach 17-18 czerwca 2016r. odbyło się drugie Walne Zgromadzenie organizacji członkowskich Zachodniopomorskiej Federacji Pozarządowej. W skład Federacji wchodzą podmioty, ale Walne to oczywiście spotkanie osób je reprezentujących – niejednokrotnie znających się kilka lub kilkanaście lat, czyli długo zanim Federacja zaczęła się tworzyć. To przesądza o charakterze naszych spotkań – pomijając okazję do podniesienia swojej wiedzy czy wymiany doświadczeń, jest czas na rozmowy „od kuchni” o realizowanych działaniach, na anegdoty z pozarządowego życia, na żarty i smutniejsze historie.
Był więc podczas Walnego spacer nad Zalew (spotkaliśmy się w Czarnocinie nad Zalewem Szczecińskim), było ognisko i biwakowe opowieści. Oprócz tego oczywiście sprawy formalne (przyjęcie sprawozdań, omówienie planów i ważnych wydarzeń w zbliżających się miesiącach) a także spotkania z kilkoma osobami (i tematami), podnoszącymi wiedzę i kompetencje członków Federacji. Gościliśmy Krzysztofa Musiatowicza, który opowiedział o działaniach na rzecz rozwoju ekonomii społecznej w naszym województwie; nasze zaproszenie przyjął również Marek Migdal, który pokazywał dowody na skuteczność działań prowadzonych w partnerstwie i zachęcał do nieustannego poszukiwania tematów na partnerskie działania.
Dwudniowe spotkanie jak zwykle przyniosło wiele nowych pozytywnych wrażeń i doświadczeń a także lekki niedosyt, że trwało tak krótko.
.
.
.


