Rozpoczęliśmy realizację nowego przedsięwzięcia, skierowanego bezpośrednio do zespołów dialogu obywatelskiego w naszym województwie. Są to zespoły tworzone przy samorządach, które opiniują, konsultują i inicjują kierunki działania samorządu względem konkretnej grupy.
I tak mamy rady seniorów, które są głosem osób starszych w kontaktach z samorządem i wspierają go w kierunkowaniu działań na tę grupę społeczną. Obok nich funkcjonują młodzieżowe rady gmin, o podobnych kompetencjach tylko skupiające młodych ludzi. W końcu rady działalności pożytku publicznego wzmacniają relacje samorządu i organizacji pozarządowych, czyli lokalnych stowarzyszeń i fundacji.
Naszym celem jest wzmocnienie udziału sektora pozarządowego w życiu publicznym i rozwój dialogu międzysektorowego poprzez wsparcie funkcjonowania zespołów opisanych powyżej.
W ramach przedsięwzięcia zaplanowaliśmy m.in.:
- badanie aktywności zespołów z terenu województwa
- aktualizację standardów tworzenia i funkcjonowania rad seniorów
- indywidualne wsparcie doradcze i szkoleniowe dla zespołów
- działania animacyjne służące tworzeniu nowych zespołów.



