Intensywnie pracujemy – 5 ważnych spotkań wzmacniających rady seniorów za nami! ![]()
W Świerznie spotkaliśmy się z przedstawicielami Urzędu Gminy, aby wypracować zasady konsultowania przez Radę Seniorów dokumentów dotyczących osób starszych.
W Koszalinie wypracowaliśmy rozwiązania służące poprawie wewnętrznej komunikacji w Koszalińskiej Radzie Seniorów. Zaplanowaliśmy także priorytetowe działania Rady w najbliższym czasie.
Goleniów – tu Rada Seniorów spotkała się z organizacjami senioralnymi działającymi na terenie gminy, aby lepiej poznać ich plany i móc skuteczniej w ich imieniu rozmawiać z władzami lokalnymi.
W Sławnie zaprosiliśmy instytucje działające na rzecz seniorów, aby wspólnie wymienić się doświadczeniami i stworzyć system wymiany informacji między Radą Seniorów, Urzędem i innymi podmiotami.
W Łobzie spotkanie dotyczyły sposobów najbardziej efektywnego podziału środków Starostwa przeznaczonych na wsparcie działań na rzecz osób starszych i roli Rady Seniorów w tym zakresie.
Ideą wszystkich spotkań było wzmocnienie pozycji rad seniorów w ich środowiskach i nawiązanie jak najbliższej współpracy z innymi podmiotami działającymi na rzecz osób starszych.
[srizonfbalbum id=37]

