7 października w sali klubowej Centrum Kultury 105 odbyła się uroczysta Gala z okazji obchodów Koszalińskiego Dnia Organizacji Pozarządowych, podczas której wręczono dyplomy i wyróżnienia dla najlepszych inicjatyw pozarządowych realizowanych w Koszalinie w 2014 r.
.

.
Zaszczytny tytuł Lidera NGO 2015 zdobyła Fundacja „Zdążyć z Miłością”.
Statuetkę Lidera wraz z dyplomem i szczerymi gratulacjami – przedstawicielkom Fundacji wręczył P. Prezydenta Miasta Koszalina, honorując tym samym najlepszą inicjatywę ubiegłego roku kalendarzowego. Fundacja została wyróżniona za utworzenie pierwszego w Koszalinie mieszkania chronionego dla samotnych, bezdomnych matek i ich dzieci. Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w inicjatywę oraz Pani Małgorzacie Kaweńskiej-Ślęzak – Prezesce, która w imieniu Fundacji przyjęła zaszczytne wyróżnienie.
W tegorocznym konkursie złożono aż 24 inicjatywy, z których kapituła do oceny merytorycznej i formalnej zakwalifikowała 15 z nich. Poza wyłonieniem Lidera NGO 2015 w wyróżniono 4 równorzędne organizacje:
Instytut Rozwoju Zrównoważonego
za inicjatywę ‘Akademia Seniora’ – dla ludzi ‘młodych duchem z dużym doświadczeniem życiowym’ aktywnie korzystających z nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych.
.
Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej
za inicjatywę ‘Międzynarodowy Bieg Wenedów’, organizowaną w Koszalinie już ponad 12 raz, goszcząc biegaczy z miast partnerskich Europy.
.
Fundację Odkrywcy Nauki
za inicjatywę ‘Akademia Odkrywców – wystawa eksperymentów’. skierowaną była do najmłodszych mieszkańców Miasta i województwa, której celem była innowacyjna edukacja w formie interaktywnych warsztatów i pokazów naukowych.
.
Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie
za inicjatywę ‘Festyn Rodzinny w Manowie’, zorganizowaną w partnerstwie z innymi NGO, której celem była m.in. integracja dzieci osieroconych z rówieśnikami z pełnych rodzin.
.
Serdecznie Gratulujemy Wszystkim Zwycięzcom i życzymy wielu wspaniałych projektów w dalszych latach działalności!
.
