WSPÓLNIE Z ZPPZ LEWIATAN TWORZYMY AKADEMIĘ!

|ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

Rozpoczynamy realizację dużego projektu mającego na celu rozwój zachodniopomorskiego społeczeństwa obywatelskiego. Pozyskane w ogólnopolskim konkursie środki przeznaczone zostaną na uruchomienie Akademii mającej na celu rozwój silnego i świadomego sektora obywatelskiego biorącego aktywny udział w konsultacjach społecznych.

Przez prawie dwa lata przeszkolonych zostanie 360 osób, rekrutacja na pierwszą edycję rusza już od września. Partnerem projektu jest Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan, który odpowiada za merytoryczne przygotowanie szkoły, w tym organizację najwyższej klasy wykładowców.

Projekt skierowany jest do wszystkich organizacji pozarządowych oraz organizacji pracodawców i pracowników województwa zachodniopomorskiego, zainteresowanych wzmocnieniem swoich kompetencji eksperckich w zakresie prowadzenia swoich organizacji oraz włączania się w proces stanowienia prawa.

Jest to pierwszy tak duży projekt łączący środowisko organizacji pozarządowych z biznesem na terenie naszego województwa. Uważamy, że organizacje pozarządowe mogą się wiele nauczyć od środowisk biznesowych, natomiast nowoczesny biznes potrzebuje empatii i doświadczenia organizacji pozarządowych, aby móc działać odpowiedzialnie. Obie strony powinny się od siebie uczyć i dzielić doświadczeniami, a my chcemy im to umożliwić – opowiada Monika Widocka z Pracowni Pozarządowej.

Projekt współfinansowany jest ze środków EFS POWER w kwocie 800 tysięcy złotych.

stopka logotypy