ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM PEŁNOMOCNIKÓW DS. NGO RELACJA

|PARTNERSKIE SAMORZĄDY

W dniach 22-23 września odbyło się niezwykle ważne wydarzenie współorganizowane przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego i Pracownię Pozarządową – Zachodniopomorskie Forum Pełnomocników ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. To już X-te Forum organizowane wspólnie. Od 5 lat zachęcamy pracowników Urzędów do jak najbliższej współpracy z organizacjami, i sami, naszym przykładem pokazujemy, że taka współpraca może być efektywna i korzystna dla obu stron.

Pierwszy dzień Forum pełen był podniosłych momentów – gościem specjalnym był Pełnomocnik Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania, Pan Wojciech Kaczmarczyk. Przybliżył założenia Narodowego Programu Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz odpowiedział na pytania uczestników.

Tego dnia odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na „Samorządowego Lidera współpracy z NGO 2016”. Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa nagrodził wyróżnione samorządy. Wręczył także podziękowania i nominacje członkom dotychczasowej i nowej kadencji Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Pierwszy dzień to także panel dyskusyjny o roli pełnomocników, ich możliwościach działaniach i barierach w prowadzeniu efektywnej współpracy z sektorem pozarządowym oraz dwa warsztaty. Jest z nami nieoceniony specjalista – Artur Gluziński, którego prelekcje jak zwykle cieszą się dużym zainteresowaniem i uwagą uczestników.

Drugi dzień rozpoczął się tematem, który zakończył dzień poprzedni – zmianami we wzorach dokumentów stosowanych w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych.

Ostatnią częścią Forum był cykl trzech warsztatów, podczas których uczestnicy w mniejszych grupach dyskutowali i poznawali dobre przykłady w zakresie kilku form współpracy administracji i organizacji, m.in: programów współpracy, inicjatywy lokalnej i funduszu pożyczkowego.

Kolejny raz Zachodniopomorskie Forum Pełnomocników okazało się sukcesem – ponad 100 uczestników, reprezentujących połowę samorządów z terenu województwa aktywnie uczestniczyło w warsztatach, dyskusjach i wykładach. Po raz kolejny mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami ze współpracy z III sektorem, poszukać odpowiedzi na swoje wątpliwości, podzielić się sukcesami i dobrymi praktykami.
.
.

Załącznik: X Zachodniopomorskie Forum Pełnomocników ds. NGO – program
.

.
DSC_2659.
DSC_2445.
DSC_2493
.
DSC_2612
.
DSC_2683zachDSC_2756

Udostępnij post na Facebooku: