PRZEKAZANO 32,9 MILIONÓW ZŁOTYCH!

|ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

A dokładnie 32.934.747,99 zł.

Tyle środków w 2019 roku podatnicy z Pomorza Zachodniego przekazali z tytułu odliczenia 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. To o 4,5 mln zł więcej niż w roku 2018, o 8 mln więcej niż dwa lata wcześniej…

BRAWO !! Rośnie więc suma przekazywana przez mieszkańców i mieszkanki naszego regionu, rośnie tez sama liczba podatników, którzy korzystają z tej możliwości.

Zależy nam, aby jak największa część tych pieniędzy trafiała do podmiotów w naszym województwie. Kampanie prowadzone przez Pracownię – „Zostawiam 1% na Pomorzu Zachodnim” i „Zostawiam 1% w Koszalinie” trwają, w tym roku wyjątkowo o miesiąc dłużej, do końca maja. Nie jesteśmy z resztą jedyni – lokalne akcje tego typu prowadzone są również w innych miastach naszego województwa.

Mieszkańcy Pomorza Zachodniego wypełniając PIT i wybierając organizację, której przekażą 1% mają do dyspozycji dosłownie całe województwo (w każdym z 21 powiatów jest co najmniej kilka takich organizacji), a jeśli chodzi o sfery działalności, to wybór jest równie szeroki – od kultury i bezpieczeństwa publicznego, przez zdrowie, pomoc społeczną aż po sport, edukację czy prawa człowieka i rozwój demokracji.

W całym tym okresie pamiętajmy, że nasza decyzja o przekazaniu tych środków znacząco wspiera organizacje w regionie; sami na co dzień możemy korzystać z ich usług czy wsparcia.

Wszystkim podatnikom, którzy już wykorzystali tę możliwość – DZIĘKUJEMY! 🙂

Wszystkich pozostałych – zachęcamy!

.

Działanie współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego
Udostępnij post na Facebooku: