Ogólnopolskie Fora Inicjatyw Pozarządowych odbywają się co trzy lata. Są to spotkania przedstawicieli organizacji pozarządowych z całej Polski oraz osób i specjalistów z nimi współpracujących (samorządów, administracji państwowej i biznesu). Od 2014 roku organizatorem OFIPu jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych. Co roku odbywają się tzw. "Małe OFIPy", na których organizacje mogą regularnie spotykać się, wymieniać doświadczeniami oraz wzmacniać swoją wiedzę. Ważną rolą OFIPów jest także to, że podczas nich dokonywana jest analiza wdrażania "Mapy drogowej rozwoju sektora obywatelskiego". Mapa jest to strategiczny dokument wytyczający kierunki i priorytety rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju.

Udział w OFIP-ie jest świetnym doświadczeniem dla każdej organizacji zainteresowanej losem sektora pozarządowego w kraju, takiej która chce wspólnie z innymi działać na rzecz większej całości. Jest to też właściwe miejsce dla organizacji, która chce orientować się w sytuacji sektora pozarządowego w kraju i być na bieżąco z ważnymi informacjami.

Nasza Pracownia Pozarządowa uczestniczy w każdym spotkaniu OFIP. Od jakiegoś czasu w roli szczególnej, najpierw organizacji współtworzącej "Mapę drogową", obecnie jaki lider jednego z Partnerstw działających w ramach "Mapy".

Serdecznie zachęcamy Was do udziału w tegorocznym "Małym OFIP-ie". Odbędzie się on w dniach 20-21 października w Warszawie w Domu Innowacji Społecznych Marzyciele&Rzemieślnicy (ul. Bracka 25, III piętro).

Więcej informacji o wydarzeniu oraz o rekrutacji na stronie organizatora: http://ofop.eu/aktualnosci/maly-ofip-juz-w-pazdzierniku-wez-udzial-zabierz-glos-miej-wplyw

Informacje o udziale Pracowni Pozarządowej w wypracowywaniu "Mapy drogowej rozwoju sektora obywatelskiego": http://pracowniap.org.pl/mapa-drogowa/ .

Tak było na ostatnim dużym OFIPie: .

DSC_0837..DSC_0845. DSC_0591. DSC_0680. DSC_0653