KBO 2023 – WSPARCIE W TWORZENIU POMYSŁÓW

Rozpoczęła się kolejna, 10-ta już edycja Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy i mieszkanki Koszalina mogą składać swoje pomysły od wczoraj aż do 15 kwietnia.

Podobnie jak w ostatnich latach uruchamiamy wsparcie naszych ekspertów: jeśli masz konkretne pytanie – chcesz sprawdzić czy Twój pomysł mieści się w wymogach Budżetu, jakie działania mogą być realizowane, jakie są koszty konieczne do poniesienia, albo potrzebujesz ogólnych informacji o KBO i jego zasadach – prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z Łukaszem Cieślińskim (lcieslinski@pracowniapozarzadowa.pl, tel.: 609 144 511).

Dodatkowo odpowiedzi na Wasze pytania i wątpliwości możecie uzyskać wśród pracowników Urzędu Miejskiego i miejskich jednostek organizacyjnych; szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Oprócz powyższego wsparcia zorganizujemy również szereg spotkań dla mieszkańców i mieszkanek:

🔸 7 marca, godz. 13.00 – spotkanie dla studentów Politechniki Koszalińskiej

Przedstawienie najważniejszych założeń KBO 2023, analiza potrzeb osób młodych, tworzenie propozycji działań/pomysłów możliwych do realizacji w ramach KBO.

🔸 18 marca, godz. 17.00 (Pracownia Pozarządowa, ul. Dworcowa 2) – spotkanie dla młodzieży z koszalińskich szkół średnich

Przedstawienie najważniejszych założeń KBO 2023, analiza potrzeb młodzieży, tworzenie propozycji działań/pomysłów możliwych do realizacji w ramach KBO.

🔸 21 marca, godz. 11.00 – spotkanie z Koszalińską Radą Seniorów

Przedstawienie najważniejszych założeń KBO 2023, analiza potrzeb osób starszych, tworzenie propozycji działań/pomysłów możliwych do realizacji w ramach KBO.

🔸 5 kwietnia, godz. 17.00 (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie, Leśna 1) – spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku

Przedstawienie najważniejszych założeń KBO 2023, analiza potrzeb osób starszych, tworzenie propozycji działań/pomysłów możliwych do realizacji w ramach KBO.

🔸 8 kwietnia, godz. 18.00 (Kawiarnia Powidoki, ul. Piłsudskiego 4) – spotkanie dla mieszkańców i mieszkanek Koszalina

Wspólna refleksja i dyskusja dotyczące: procesów konsultacyjnych, rozwoju Koszalina, aktywności mieszkańców i mieszkanek.

Możliwe jest organizowanie kolejnych spotkań poświęconych KBO, generowaniu pomysłów i tworzenia projektów, np. z Radnymi koszalińskich Rad Osiedli, samorządami uczniowskimi koszalińskich szkół itp.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z Łukaszem Cieślińskim.

Informacje na temat ewentualnych kolejnych spotkań pojawiać się będą na stronach: www.budzetobywatelski.koszalin.pl, www.pracowniapozarzadowa.pl oraz na profilach FB Miasta Koszalin i Pracowni Pozarządowej.

Zapraszamy korzystania z naszego wsparcia i zachęcamy do składania projektów!

.

 

Udostępnij post na Facebooku:
fb-share-icon